Një zgjedhje nga seria: Fiat 500

Foto: Fiat

Ndodhë rrallë të të bjerë në dorë një kryevepër si kjo. Gjatë kohës që punonte te Fiat, dizajneri amerikan, Frank Stephenson, krijoi një ikonë që njerëzit e admirojnë – dhe e blejnë! – edhe pas një periudhe të pabesueshme prej 17 vjetësh në treg. Edhe pse veturës “La nuova Cinquecento” iu bë një përditësim në vitin 2015, ndryshimet vizuale ishin minimale. Fiat nuk guxoi ta prekte shumë dizajnin e suksesshëm, dhe mirë bëri. 

Do t’i lëmë versionet elektrike të Fiat 500, origjinalin nga viti 2012 dhe gjeneratën e re nga viti 2020, për një herë tjetër. E njëjta gjë vlen për versionet sportive që shiten me një emër të veçantë, Abarth. Sot do të shohim vetëm Fiat 500 standard. Përputhet me suksesin që ka modeli. Carvago ofron rreth 10 mijë makina Fiat 500, si edhe mbi dy mijë makina Fiat 500C “pothuajse kabriole” (me çati që paloset).

Fiat 500 i përdorur: Motorë, pajisje dhe besueshmëri

  • Është e lezetshme, dhe kjo është kryesorja.😍 Ka vend për përmirësim në aspektin ergonomik dhe në rrugë, megjithatë pronarët e fiksuar pas kësaj veture të vogël të lezetshme Fiat nuk inatosen për këto mangësi njëlloj si shoferët e tjerë që nuk nxehen me ta për shkeljet e vogla në rregullat e qarkullimit.
  • Poshtë llamarinave tërheqëse, Fiat 500 fsheh teknologjinë e thjeshtë të një veture të lirë Panda. Ky është lajm i mirë për blerësit e veturave të përdorura, sepse kjo e bën veturën Fiat 500 të jetë e besueshme dhe jo tepër e shtrenjtë. Ka vetëm pak përjashtime specifike të cilat mund t’i shmangni lehtësisht kur zgjidhni veturën tuaj – por do të flasim më vonë për këtë. 
  • Me kalimin e kohës, Fiat solli shumë edicione speciale të modelit. Ato përfshinin gjerësisht kombinime specifike ngjyrash, rrotash dhe dekorimesh të brendshme; aspekti mekanik ka mbetur gjithnjë i njëjtë. 
  • Fiat 500 ndihet si në shtëpi kur ndodhet brenda qytetit falë përmasave kompakte dhe shikueshmërisë së shkëlqyer prej ulsës së ngritur. Baza e shkurtër e rrotave bën të mundur rehatinë në udhëtim dhe e bën më të lëvizëshme. Distanca e shkurtër midis timonit dhe marshit të shpejtësive është gjithashtu diçka e çmuar.
  • Për përdorim pa probleme dhe shërbime të lira, do t’ju rekomandonim kryesisht motorin e pashkatërrueshëm 1200 cm me tetë valvula, i shitur që prej vitit 2020. Edhe pse nuk do të lërë gjurmë gomash në rrugë, është kaq e fortë saqë është futur në listën tonë të pesë motorëve jashtëzakonisht të besueshëm. Motori 1.4 FIRE ka pothuajse të njëjtin reputacion të shkëlqyer, por fatkeqësisht është hequr nga prodhimi dhjetë vite më parë.
  • Motori intrigues 0.9 TwinAir me dy cilindra mund të jetë gjithashtu mjaft i besueshëm, por vetëm nëse pronarët e mëparshëm kanë ndjekur me përpikëri intervalet e rekomanduara të mirëmbajtjes dhe kanë përdorur vaj siç specifikohet nga Fiat. Si pasojë, ekziston njëfarë rreziku në lidhje me këtë. Ndonjëherë ka probleme me rrjedhje vaji, ventilim të karterit dhe konsum të shpejtë të fraksionit.
  • Fiat nxori një motor të ri njëlitërsh me tre cilindra në vitin 2020. Me krenari e emërtoi 1.0 GSE Hybrid. Në të vërtetë, nga këndvështrimi i shoferit është thjesht një hibrid i lehtë, i cili punon njëlloj si një motor standard me djegie. Deri tani duket motor i besueshëm. Thjesht mbani parasysh që dinamika e tij nuk do t’ju bëjë shumë përshtypje. Përshpejtimi nga 0 në 100 km/h për 13.8 s flet vetë. Njerëzit që duan vërtet që 500 i tyre të fluturojë si era, nuk kanë zgjidhje tjetër veçse të marrin Fiat 500.🦂
  • Për shkak të natyrës së modelit të fokusuar në qytet, mund të habiteni se sa pak vetura  500 të reklamuara kanë transmision automatik. Por na besoni, nuk do ta doni diçka të tillë – kambioja “manuale robotike” Dualogic ndryshon marshet si një nxënës në ditën e parë të autoshkollës, nuk është e besueshme dhe kushton shumë për t’u riparuar. Nëse doni një Fiat 500, merrni një manuale.
  • Nëse e harrojmë TwinAir dhe Dualogic për një moment, mekanikët e Carvago në përgjithësi hasin vetëm defekte të vogla kur inspektojnë vetura 500 të përdorura, si për shembull konsum thjesht kozmetik në hapësirën e brendshme ose zhurma të ndryshme kërcitëse, shpesh në vende jo të zakonshme, si për shembull te dera e tretë. Njëlloj si me të gjitha veturat që përdoren kryesisht në qytet, gërvishjet në trup dhe në rrota mund të jenë të shpeshta.

Kur zgjidhni Fiat 500 të ëndrrave tuaja në Carvago.com, ne dërgojmë një mekanik që t’i bëjë një inspektim CarAudit të detajuar dhe që t’ju dërgojë një raport të plotë lidhur me gjendjen e saj, si edhe fotografi. Nëse jeni të kënaqur me rezultatin dhe vendosni ta blini veturën, ne kujdesemi për gjithçka, që nga blerja dhe importi, deri te regjistrimi në regjistrin e mjeteve motorike. Gjithçka që duhet të bëni është të prisni momentin kur ne të parkojmë veturën para shtëpisë suaj.

Sdílet článek:
Condividi l’articolo:
Zdieľať článok:

Podobné články Articoli simili: Podobné články: Artikuj të ngjashëm:

Doni një veturë me një yll me tri cepa përpara por nuk ju pëlqen të jetë tepër e madhe? Atëherë mund t’ju pëlqejë Mercedes-Benz GLA. Është vetura më e…
Vetëm pak emra në botën e veturave u ngjallin emocion njerëzve në përgjithësi aq fort sa Ford Mustang. Makina legjendare amerikane me logon e kalit është duke prezantuar në…
Seria 3 gjermane nuk ka nevojë për prezantime të gjata. Viti 2025 shënon pesëdhjetë vjet që kur seria u bë shembull i një veture sportive në kategorinë e përmasave…