<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Wybieramy z oferty Archivy - Carvago Blog</title>
	<atom:link href="https://blog.carvago.com/pl/category/wybieramy-z-oferty/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://blog.carvago.com/pl/category/wybieramy-z-oferty/</link>
	<description>Autotržiště s miliony prověřených aut - Carvago.com</description>
	<lastBuildDate>Tue, 09 Sep 2025 07:29:50 +0000</lastBuildDate>
	<language>pl-PL</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	

<image>
	<url>https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2022/10/favicon.svg</url>
	<title>Wybieramy z oferty Archivy - Carvago Blog</title>
	<link>https://blog.carvago.com/pl/category/wybieramy-z-oferty/</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Mini Countryman F60</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-mini-countryman-f60/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 11 Jun 2025 06:55:13 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=6206</guid>

					<description><![CDATA[<p>Pierwsza generacja Mini Countryman pojawiła się w 2010 roku jako pierwszy SUV marki. Druga generacja F60 weszła na rynek w 2017 roku i była produkowana do 2023 roku. F60 oparta jest na platformie UKL2, współdzielonej m.in. z BMW X1, X2 oraz 2 Active Tourer. W 2020 roku model przeszedł facelifting, który przyniósł drobne zmiany stylistyczne, [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-mini-countryman-f60/">Wybieramy z oferty: Mini Countryman F60</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Pierwsza generacja </span><a href="https://carvago.com/pl/samochody/mini/group-countryman" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">Mini Countryman</span></a><span style="font-weight: 400;"> pojawiła się w 2010 roku jako pierwszy SUV marki. Druga generacja F60 weszła na rynek w 2017 roku i była produkowana do 2023 roku. F60 oparta jest na platformie UKL2, współdzielonej m.in. z BMW X1, X2 oraz 2 Active Tourer. W 2020 roku model przeszedł facelifting, który przyniósł drobne zmiany stylistyczne, nowe technologie w systemach infotainment oraz częściową modernizację jednostek napędowych. W porównaniu do mniejszych braci i nieco problematycznego poprzednika, Countryman F60 oferuje przestronniejsze wnętrze, wygodniejsze siedzenia oraz większy i rzeczywiście funkcjonalny bagażnik (do 450 l). Kluczową zaletą jest również lepsze wykonanie i wyższa niezawodność. Puryści mogą zarzucić Mini, że stało się „Maxi”, ale jeśli szukasz nietuzinkowego kompaktowego SUV-a z ikonicznym, zabawnym stylem i nie mniej ekstrawaganckim wnętrzem – Countryman to strzał w dziesiątkę. Możliwości indywidualizacji były niezwykle szerokie, a w ofercie Carvago obejmującej ponad 1500 egzemplarzy z pewnością znajdziesz coś dla siebie.</span></p>
<ul>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Stylowy design Mini, dobrze wykończone i zaskakująco przestronne wnętrze, wygodne siedzenia, bogate wyposażenie wyższych wersji oraz opcjonalny napęd na cztery koła w jednostkach czterocylindrowych czynią z Mini Countryman interesującą i zaskakująco praktyczną propozycję. Za styl trzeba jednak zapłacić ograniczoną widocznością do tyłu, mniejszym komfortem jazdy na większych felgach, wyższym spalaniem mocniejszych benzynowych wersji i oczywiście ceną.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Countryman F60 jako auto używane jest niemal bezproblemowy, co w połączeniu z atrakcyjnym designem czyni go interesującą ofertą. Dlatego również jako używany utrzymuje raczej wyższą cenę.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Mini w drugiej generacji Countrymana zrezygnowało z problematycznych silników benzynowych od PSA i postawiło na własne, modułowe jednostki. W ofercie znajdziemy więc trzycylindrowe i czterocylindrowe silniki BMW z turbodoładowaniem. Podstawę stanowi trzycylindrowy 1.5 Cooper (100 kW), następnie czterocylindrowy 2.0 Cooper S (131 kW) oraz czterocylindrowy JCW (John Cooper Works) o mocy aż do 225 kW. Wersje benzynowe oferują dynamiczną jazdę, która w przypadku mocniejszych wersji okupiona jest jednak wyższym spalaniem. Wersje czterocylindrowe dostępne są z napędem na cztery koła ALL4.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Na dalsze podróże doskonale sprawdzą się oszczędne diesle. Trzycylindrowy Cooper D 1.5 (85 kW) nie grzeszy mocą, ale jest wyjątkowo ekonomiczny. Kulturalne czterocylindrowe 2.0 Cooper D (110 kW) oraz Cooper SD (2.0 biturbo 140 kW) cieszą mocą, zachwycają spalaniem i również mogą posiadać napęd ALL4. Filtry cząstek stałych (DPF) w jednostkach BMW są ponadprzeciętnie trwałe.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Hybrydowy model Cooper SE All4 łączy trzycylindrowy silnik z jednostką elektryczną i napędem na cztery koła, zapewniając teoretyczny zasięg do 50 km na prądzie. Na dalsze trasy średnio się nadaje, ale jeśli szukasz Countrymana jako „mama taxi” – może to być dobra opcja.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">W trzycylindrowych silnikach benzynowych 1.5 TwinPower, szczególnie w starszych egzemplarzach z dużym przebiegiem, istnieje ryzyko zwiększonego zużycia oleju i odkładania się nagaru. Kluczowe jest stosowanie wyłącznie olejów zgodnych ze specyfikacją producenta.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Automatyczna skrzynia Aisin uchodzi za ogólnie bardzo niezawodną, ale w starszych egzemplarzach z wysokim przebiegiem należy zwrócić uwagę na pełną historię serwisową. Przy zaniedbanej obsłudze (np. brak wymiany oleju) może szarpać lub zmieniać biegi nielogicznie i z opóźnieniem.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Do kilku typowych bolączek Mini Countryman należą problemy z systemem multimedialnym (zawieszanie, problemy z Bluetooth) oraz powtarzające się błędy systemów asystujących. W większości przypadków wystarczy aktualizacja oprogramowania. Kłopotliwe mogą być również reflektory LED lub czujniki parkowania.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Napęd na cztery koła ALL4 z dołączanym tylnym napędem działa w oparciu o sprzęgło wiskotyczne produkowane przez japońską firmę GKN Driveline. Układ jest solidny i trwały. Również tu kluczowa jest historia serwisowa – przy braku odpowiedniej obsługi może pojawić się hałas (szczególnie na zakrętach) i nieregularne dołączanie napędu. Jak każdy układ z wiskotycznym sprzęgłem, jest wrażliwy na nierówne zużycie opon – jazda z mocno zużytymi oponami na jednej osi i nowymi na drugiej (lub z różnymi typami opon) może powodować błędne rozpoznanie sytuacji przez czujniki i aktywację napędu przy dużych prędkościach, co ma bardzo negatywny wpływ na żywotność sprzęgła.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Jeśli wybierzesz wymarzonego </span><a href="https://carvago.com/pl/samochody/mini/group-countryman" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">Mini Countrymana</span></a><span style="font-weight: 400;"> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który wykona szczegółową inspekcję <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle Ci szczegółowy raport ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup, załatwimy wszystko – od odkupu, przez transport, po rejestrację w kraju. Tobie pozostanie tylko cieszyć się, kiedy auto zostanie podstawione pod Twój dom.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-mini-countryman-f60/">Wybieramy z oferty: Mini Countryman F60</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Mazda MX-5 (ND/NDFL)</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-mazda-mx-5-nd-ndfl/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 29 May 2025 06:59:39 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=6222</guid>

					<description><![CDATA[<p>Mazda MX-5 alias Miata to bez przesady współczesna legenda wśród samochodów sportowych. Pierwszą generację NA dosłownie wymusił północnoamerykański oddział Mazdy. MX-5 pojawiła się w 1989 roku jako hołd dla klasycznych brytyjskich roadsterów i ich nowoczesny zamiennik – zresztą nieprzypadkowo jej design był silnie inspirowany Lotusem Elan z lat sześćdziesiątych. Podstawowym przepisem była i nadal jest [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-mazda-mx-5-nd-ndfl/">Wybieramy z oferty: Mazda MX-5 (ND/NDFL)</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Mazda MX-5 alias Miata to bez przesady współczesna legenda wśród samochodów sportowych. Pierwszą generację NA dosłownie wymusił północnoamerykański oddział Mazdy. MX-5 pojawiła się w 1989 roku jako hołd dla klasycznych brytyjskich roadsterów i ich nowoczesny zamiennik – zresztą nieprzypadkowo jej design był silnie inspirowany Lotusem Elan z lat sześćdziesiątych. Podstawowym przepisem była i nadal jest klasyczna koncepcja z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła oraz przede wszystkim nacisk na jak najniższą masę, gdzie do maksymalnych doznań wystarcza nawet niższa moc. W przeciwieństwie do brytyjskich poprzedników, którzy oprócz norm emisji i bezpieczeństwa wyginęli głównie z powodu koszmarnego wykonania i jeszcze gorszej niezawodności, twórcy Mazdy MX-5 dali jej jednego wielkiego asa w rękawie – mechaniczną odporność. I tak jak Miata do dziś trzyma się filozofii „jinba ittai” – jedność jeźdźca i maszyny – tak samo zachowała ponadprzeciętną niezawodność. Generacje NA (1989–1997), NB (1998–2005), NC (2005–2015) i aktualna ND (od 2015 do dziś) konsekwentnie budują na tych tradycjach, a jako bonus już w generacji NC Mazda znacznie poprawiła ochronę antykorozyjną nadwozia, co było wielką bolączką pierwszych dwóch odsłon.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Mazda MX-5 generacji ND (od 2015 roku) i jej wersja po faceliftingu NDFL (od 2018 roku) kontynuują tradycję najlepiej sprzedającego się roadstera świata. Są zabawne, mechanicznie dość proste i trwałe – idealny kandydat na „zabawkę dla dorosłych”. Nieprzypadkowo to także </span><a href="https://blog.carvago.com/pl/carvago-ujawnia-ktore-samochody-sportowe-najlepiej-sprzedaja-sie-online-na-szczycie-listy-znalazla-sie-mazda-mx-5-a-za-nia-ford-mustang-i-bmw-z4/" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">najlepiej sprzedający się samochód sportowy na Carvago</span><span style="font-weight: 400;">.</span></a></p>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Głównym atutem MX-5 ND jest purystyczne doświadczenie z jazdy. Niska masa, napęd na tylne koła i świetnie zestrojone zawieszenie oraz układ kierowniczy czynią z MX-5 jedno z najbardziej emocjonujących dostępnych aut na rynku. Drugą kluczową zaletą jest mechaniczna trwałość. Wolnossące silniki Skyactiv-G są niezawodne i przy elementarnym przestrzeganiu zalecanych interwałów i czynności serwisowych nie kryją żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">MX-5 dostępna jest jako klasyczny roadster z prostym, ale funkcjonalnym materiałowym dachem oraz w wersji RF z elektrycznie składanym hardtopem. Sztywny dach składany ma zalety w codziennym użytkowaniu i parkowaniu poza garażem. Jednak z otwartym dachem jest paradoksalnie głośniejszy niż roadster, a sam mechanizm dachu dodaje masy (niespełna 50 kg) i podnosi środek ciężkości.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W zasadzie jedynymi wadami MX-5 są nieco ciasne wnętrze i mały bagażnik. Wyżsi kierowcy (powyżej 190 cm) mogą mieć problem z pomieszczeniem się w aucie. Jednak dla Miaty istnieje niezliczona ilość wszystkich możliwych części tuningowych – z innym fotelem, ewentualnie wymienionymi pedałami i piastą pod kierownicą do małego roadstera zmieści się nawet prawie dwumetrowy olbrzym. Możliwości modyfikacji nie kończą się na wnętrzu, dostępne są zawieszenia, felgi, wiele sprawdzonych modyfikacji silników, a także bodykity, dyferencjały, zestawy sprzęgieł… MX-5 to po prostu ikona tuningu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Od początku produkcji ND wyposażano w dwa silniki z różnie zestrojonym zawieszeniem. Puryści właśnie ze względu na zawieszenie wybierają w przedliftingowych modelach ogólnie lżejszy (ok. 975 kg) Skyactiv-G 1.5 (96 kW, 150 Nm). Dwulitrowy Skyactiv-G 2.0 (118 kW, 200 Nm, ok. 1015 kg) oferował z kolei w standardzie szperę, większe hamulce i amortyzatory Bilstein.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Zmodernizowana NDFL, oprócz kilku zmian wyposażeniowych i stylistycznych, przeszła modyfikacje silników. 1.5 zyskał niezauważalnie 1 kW i 2 Nm. Natomiast 2.0 został gruntownie przebudowany. Otrzymał kute tłoki i korbowody, a parametry wzrosły do 135 kW i 205 Nm. Zmienił się też charakter silnika, maksymalne obroty wzrosły z 6800 do 7500 i właśnie przy wyższych obrotach jednostka zyskała wyraźnie na charakterze i wybuchowości. Ze szperą i hamulcami o średnicy 280 mm to bez dwóch zdań najbardziej pożądana wersja, jeśli nie tylko chcesz podziwiać krajobraz, ale też porządnie przycisnąć.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Z kolei do podziwiania widoków jest wersja z automatyczną skrzynią biegów (+ok. 30 kg). Klasyczny automat z konwerterem momentu i manetkami przy kierownicy jest nieco bardziej ospały niż konkurencja z dwusprzęgłowymi skrzyniami, ale nadal wystarczająco szybki i wyróżnia się niezawodnością. Jeśli chcesz korzystać z MX-5 na co dzień np. w mieście, to w połączeniu z nadwoziem RF wcale nie jest to zły wybór. Zapalony kierowca jednak zawsze wybierze manual, choćby ze względu na krótkie i precyzyjne skoki lewarka, świetnie dobrane przełożenia, doskonałą mechaniczną odpowiedź i ogólnie uznawany jest za wzór.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">ND to bardzo niezawodne auto i w przeciwieństwie do poprzednika nie cierpi na korozję nadwozia. Jednak elementy zawieszenia mogą szczególnie w autach eksploatowanych zimą rdzewieć. To samo dotyczy układu wydechowego i końcówek. W pojazdach, które jeżdżą krótkie trasy lub długo stoją nieużywane, mogą zapiekać się klapki regulacji hałasu w wydechu. W rzadkich przypadkach może się także zapychać nagarem mechanizm zmiany długości kolektora dolotowego (oba przypadki dotyczą wersji dwulitrowych). W egzemplarzach jeżdżących agresywnie z manualną skrzynią może dojść do zużycia synchronizatorów skrzyni, co objawia się zacinaniem się lewarka przy przełączaniu zwłaszcza między drugim a trzecim biegiem.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Mazda MX-5 ND/NDFL to świetny wybór zarówno dla entuzjastycznych kierowców, którzy chcą poczuć prawdziwą radość z jazdy, jak i dla tych, którzy chcą po prostu wyjechać za miasto i przewietrzyć głowę od zgiełku metropolii. Jest mechanicznie niezawodna i oferuje wrażenia z jazdy, których po prostu nie znajdziesz gdzie indziej. Na pewno nie w przedziale cenowym choćby zbliżonym do ceny Miaty. Z MX-5 od Carvago sprawdzonej kompleksowym przeglądem </span><a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">CarAudit</span></a><span style="font-weight: 400;"> nie popełnisz błędu i zyskasz zabawkę, którą pokochasz.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz wymarzoną </span><a href="https://carvago.com/pl/samochody/mazda/mx-5?registration-date-from=2015" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">Mazdę MX-5</span></a><span style="font-weight: 400;"> u nas na Carvago.com, wyślemy do niej mechanika, który przeprowadzi szczegółową kontrolę CarAudit i prześle ci szczegółowy raport o stanie pojazdu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup auta, załatwimy wszystko – od wykupu, przez import do kraju, aż po rejestrację pojazdu. Tobie pozostanie tylko cieszyć się, gdy dostarczymy ci samochód prosto pod dom.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-mazda-mx-5-nd-ndfl/">Wybieramy z oferty: Mazda MX-5 (ND/NDFL)</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Audi A5 F5</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a5-f5/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 16 Apr 2025 07:17:39 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=6044</guid>

					<description><![CDATA[<p>Audi A5 drugiej generacji (oznaczenie F5) stanowi stylową alternatywę dla konwencjonalnych aut klasy średniej dla menedżerów. W ofercie pojawiła się pod koniec 2016 roku jako eleganckie coupé oraz bardziej praktyczny pięciodrzwiowy Sportback, a nieco później dołączył kabriolet. Właśnie wersja Sportback pokazuje, że sportowo skrojone auto może w pewnym stopniu służyć także rodzinie – oferuje bowiem [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a5-f5/">Wybieramy z oferty: Audi A5 F5</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Audi A5 drugiej generacji (oznaczenie F5) stanowi stylową alternatywę dla konwencjonalnych aut klasy średniej dla menedżerów. W ofercie pojawiła się pod koniec 2016 roku jako eleganckie coupé oraz bardziej praktyczny pięciodrzwiowy Sportback, a nieco później dołączył kabriolet. Właśnie wersja Sportback pokazuje, że sportowo skrojone auto może w pewnym stopniu służyć także rodzinie – oferuje bowiem cztery pełnowartościowe miejsca siedzące i przyzwoity bagażnik dzięki uchylanej tylnej klapie. Zwłaszcza starsze roczniki są już cenowo dostępne również dla zwykłych nabywców samochodów używanych.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago.com można obecnie wybierać spośród ponad 5000 egzemplarzy </span><a href="https://carvago.com/pl/samochody/audi/a5" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">Audi A5</span></a><span style="font-weight: 400;"> w całej Europie. Zdecydowaną większość stanowią samochody generacji F5, starsze „A5” (2007–2016) pojawiają się w ofercie już tylko sporadycznie. Biorąc pod uwagę, jak mocno z Audi kojarzy się pojęcie quattro, może zaskoczyć, że napęd na cztery koła wcale nie jest oczywistością – zwłaszcza słabsze wersje czterocylindrowe mają napęd wyłącznie na przednią oś. Sportbacki wyraźnie przeważają nad dwudrzwiowymi coupé, gdyż połączenie atrakcyjnej stylistyki i praktyczniejszego nadwozia przemawia do szerszego grona klientów. Podobnie zdecydowana większość egzemplarzy używanych wyposażona jest w automatyczną skrzynię biegów S-tronic, manual spotykany jest raczej rzadko.</span></p>
<h3><b>Używane Audi A5 F5: silniki, wyposażenie, niezawodność</b></h3>
<ul>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Mimo sportowej sylwetki A5, zwłaszcza w wersji Sportback, oferuje zaskakująco dobrą użyteczność w codziennej eksploatacji. Na przednich siedzeniach mamy przestrzeń podobną jak w spokrewnionym Audi A4, z tyłu wygodnie zmieszczą się dwie dorosłe osoby – jedynie nad głowami jest mniej miejsca z powodu opadającej linii dachu. Bagażnik Sportbacka (480 l) bez trudu pomieści weekendowy ekwipunek dla całej załogi. Coupé bazuje praktycznie na tej samej konstrukcji, ma tylko mniej praktyczny dostęp do tyłu i nieco mniejszy bagażnik. Kabriolet to natomiast wybór podyktowany sercem: ze względu na skomplikowany dach jest najcięższy, najmniej praktyczny i droższy, za to umożliwia jazdę z wiatrem we włosach – jeśli ktoś o tym marzy.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Druga generacja A5 opiera się technicznie na platformie MLB Evo (podobnie jak Audi A4, Q5 czy A6). Oznacza to wzdłużnie umieszczone silniki i zaawansowane zawieszenie wielowahaczowe wszystkich kół – rozwiązanie częściej spotykane w wyższych klasach aut. Zaletą jest doskonała stabilność i “dorosłe” właściwości jezdne: A5 jest bardzo pewna w zakrętach, a na autostradzie sprawia wrażenie suwerennej i spokojnej. W porównaniu z popularnymi modelami (Ford Mondeo, VW Passat itp.) technika Audi jest jednak bardziej złożona, a ewentualne naprawy mogą być droższe.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Facelifting w 2020 roku (czasem oznaczany jako F5.5) przyniósł subtelne zmiany stylistyczne i przede wszystkim zmodernizowaną elektronikę. Zniknęło pokrętło MMI pośrodku deski rozdzielczej – nowym systemem multimedialnym steruje się wyłącznie dotykowo poprzez 10,1-calowy ekran. W gamie silników pojawiły się jednostki z układem mild-hybrid, spełniające ostrzejsze normy emisji spalin. Wszystkie wersje po modernizacji mają też w standardzie reflektory LED (adaptacyjne Matrix LED były opcją dodatkową lub w wyższych wersjach wyposażenia).</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Sam kokpit Audi A5 F5 nadal, nawet po kilku latach, wygląda solidnie i ponadczasowo. Jakość wykonania jest znakomita – nawet egzemplarze z dużym przebiegiem zazwyczaj nie skrzypią, a materiały pozostają w dobrej kondycji. W bogatszych wersjach wyposażenia dominuje wirtualny zestaw wskaźników Audi Virtual Cockpit. Ergonomia jest wzorowa, a fotele – zwłaszcza w sportowych wersjach S line – zapewniają dobre podparcie. Ogólnie wnętrze A5 daje poczucie obcowania z luksusowym, premium samochodem, który starzeje się wolniej niż auta popularnych marek.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">W gamie silnikowej spotkamy rozpiętość mocy od ok. 150 KM aż do blisko 450 KM w topowym RS5. Wszystkie silniki są turbodoładowane. Podstawę stanowiły jednostki czterocylindrowe 1.4 TFSI (później 2.0 TFSI) oraz 2.0 TDI, dostępne w kilku wariantach mocy. Powyżej mamy silniki sześciocylindrowe – benzynowe 3.0 TFSI (w modelach S5 oraz od 2019 roku w USA, 354 KM) i wysokoprężne 3.0 TDI (218–286 KM w zależności od wersji). Ciekawostką jest A5 g-tron z 2.0 TFSI na sprężony gaz ziemny (CNG), oferowana w latach 2017–2023 głównie jako Sportback. To jednak rzadko spotykany wariant.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Sportowa odmiana Audi S5 (coupé i Sportback) prezentuje się niezwykle kusząco – któż oparłby się napędowi quattro i sześciocylindrowemu 3.0 TFSI o mocy 354 KM (później TDI o mocy 347 KM w UE). Przy wysokich przebiegach jednak w tym modelu mogą wystąpić kosztowne usterki mechaniczne, zwłaszcza zużycie łańcucha rozrządu i (jeśli auto ma pakiet sportowy) także sprzęgieł w aktywnym tylnym dyferencjale. Naprawy tych elementów mogą sięgnąć kwot rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Topowa wersja RS5 z 2.9 V6 biturbo (450 KM) to osobna historia – z uwagi na ekstremalnie wysokie koszty eksploatacji pozostawiamy ją na boku, podobnie jak w naszej ofercie widnieje ona w oddzielnej kategorii.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Problemy z układem rozrządu (łańcuchami) przy dużych przebiegach nie są obce również popularnemu sześciocylindrowemu dieslowi 3.0 TDI. Ten silnik jest poza tym bardzo dobrze wyciszony, niezwykle elastyczny i dość oszczędny, ale w okolicach 200 tysięcy km zaleca się profilaktyczną wymianę łańcuchów. Zdarza się też, że przy jeszcze większych przebiegach pojawia się luz w łożyskowaniu wału korbowego (tzw. luz osiowy), co objawia się stukaniem – naprawa również nie należy do tanich. Jeśli więc ktoś rozważa zakup używanego A5 3.0 TDI, warto postawić na egzemplarz z udokumentowaną historią serwisową, najlepiej już po wymianie łańcuchów.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Naszym faworytem wśród silników – jak wielokrotnie bywało – jest czterocylindrowy 2.0 TFSI o mocy 140 kW/190 KM (późniejsze oznaczenie handlowe 40 TFSI). Jest cichy, o dużej kulturze pracy, a na długich trasach zaskakująco oszczędny i niezawodny. Dobrym wyborem są też diesle 2.0 TDI (110–140 kW; oznaczenie 35–40 TDI). Tylko przy wersji Evo 150 kW (tzw. 40 TDI w latach 2020–2021) należy uważać na zwiększone zużycie oleju – niektóre egzemplarze cierpiały na nadmierne zużycie pierścieni tłokowych, co Audi rozwiązywało w ramach gwarancji. W przypadku auta używanego pozostaje wyłącznie kontrola poziomu oleju i w razie potrzeby wymiana tłoków, co jest niemałym wydatkiem. Jeśli ktoś woli mieć spokój, warto wybrać słabszy wariant (40 TDI 140 kW) lub nowsze roczniki, w których ten problem został zażegnany.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Zastanawiacie się, czy ta cała skomplikowana (i droga) technologia w ogóle ma sens? Zdecydowanie tak. Audi A5 daje poczucie większej kultury pracy niż “zwykłe” modele – czy to pod względem wyciszenia, czy też łagodnej reakcji automatu S-tronic. Bez sportowego zawieszenia A5 świetnie pochłania nierówności, a jednocześnie jest pewne i łatwe w prowadzeniu. Nawet słabsze jednostki 1.4/2.0 TFSI i 2.0 TDI wyposażono w koncernie w bardziej wytrzymały wariant skrzyni dwusprzęgłowej (tzw. mokre sprzęgła) niż w Volkswagenach z tymi samymi silnikami. Wrażenie premium dodatkowo wzmacnia lepsza jakość wykonania oraz bogata lista wyposażenia dodatkowego – w wielu używanych A5 znaleźć można m.in. adaptacyjne reflektory LED, wysokiej klasy audio Bang &amp; Olufsen czy tapicerkę w całości ze skóry.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Niektóre wersje A5 quattro wykorzystują jednak napęd na wszystkie koła o innej konstrukcji. Zamiast centralnego dyferencjału (Torsen) jest tu elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe – system Audi nazywa się quattro ultra. Można to rozpoznać po oznaczeniu modelu: wersje quattro ultra to zazwyczaj czterocylindrowce z manualną skrzynią (przed liftingiem głównie 2.0 TDI 140 kW i 2.0 TFSI 185 kW, po liftingu również niektóre z automatem). W tych autach tylna oś dołącza się tylko w razie potrzeby, co w praktyce oznacza nieco mniej pewną trakcję na mokrej lub ośnieżonej nawierzchni w porównaniu z klasycznym Torsenem. Zaleta to minimalnie niższe spalanie. Różnica w konstrukcji napędu na cztery koła może mieć znaczenie zwłaszcza w przypadku planowania chiptuningu – quattro ultra może nie tolerować przez dłuższy czas tak wysokiego momentu obrotowego, jak bardziej solidny system z dyferencjałem.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Mechanicy Carvago przy inspekcjach używanych Audi A5 F5 najczęściej spotykają się z drobnymi wyciekami w układzie chłodzenia (nieszczelność przy pompie wody lub chłodnicy) i czasem z sączeniem się oleju ze skrzyni biegów. W dieslach czasami zawodzą czujniki NOx lub przepływomierz powietrza, co objawia się zapaleniem kontrolki silnika. Samochody z dużym przebiegiem mogą mieć luzy w przednim zawieszeniu (zużyte silentbloki czy sworznie kulowe) – rozpoznać to można po głuchych stukach na nierównościach. Z kolei zaawansowana elektronika pokładowa jest zaskakująco niezawodna i usterki systemów elektrycznych (oświetlenie, infotainment itp.) nie występują zbyt często.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Jeżeli na Carvago.com wybierzecie wymarzone </span><a href="https://carvago.com/pl/samochody/audi/a5" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">Audi A5</span></a><span style="font-weight: 400;">, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółową inspekcję <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i przekaże wam szczegółowy raport o stanie auta wraz ze zdjęciami. Jeśli będziecie zadowoleni z wyników i zdecydujecie się na zakup, zajmiemy się wszystkimi formalnościami – od odkupu, poprzez przywóz z zagranicy, aż po rejestrację w urzędzie. Wy pozostaniecie tylko w oczekiwaniu, aż przywieziemy wam samochód pod sam dom.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/audi/a5" target="_blank" rel="noopener"><img fetchpriority="high" decoding="async" class="wp-image-6045 size-full aligncenter" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2025/04/POL-Audi-A5.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2025/04/POL-Audi-A5.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2025/04/POL-Audi-A5-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a5-f5/">Wybieramy z oferty: Audi A5 F5</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Volvo EX30</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volvo-ex30/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 28 Feb 2025 07:42:08 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=5779</guid>

					<description><![CDATA[<p>Marzysz o prawie nowym, premium elektryku z ogromnym rabatem? Kompaktowy elektryczny SUV Volvo wyróżnia się połączeniem minimalistycznego skandynawskiego designu, nowoczesnej technologii oraz ekologicznego uroku. Trochę paradoksalnie, w mocniejszych wersjach ten premium „wózek na zakupy” potrafi być absolutnie szybki i ekscytujący nawet dla entuzjastów mocnej jazdy, co jest dość nieoczekiwanym, ale bardzo miłym atutem. W końcu [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volvo-ex30/">Wybieramy z oferty: Volvo EX30</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Marzysz o prawie nowym, premium elektryku z ogromnym rabatem? Kompaktowy elektryczny SUV Volvo wyróżnia się połączeniem minimalistycznego skandynawskiego designu, nowoczesnej technologii oraz ekologicznego uroku. Trochę paradoksalnie, w mocniejszych wersjach ten premium „wózek na zakupy” potrafi być absolutnie szybki i ekscytujący nawet dla entuzjastów mocnej jazdy, co jest dość nieoczekiwanym, ale bardzo miłym atutem. W końcu niemal 430 KM w tak niewielkim SUV-ie jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Jeśli więc szukasz drugiego auta w rodzinie do codziennych przejazdów i rozważasz elektryka (któremu, w przeciwieństwie do większości nowoczesnych silników spalinowych, nie przeszkadzają krótkie trasy), zwróć na niego uwagę. Zwłaszcza jeśli wcześniej odrzucałeś samochody elektryczne ze względu na ich wysoką cenę. Na Carvago znajdziesz niemal dwa tysiące lekko używanych, prawie nowych i całkowicie nowych modeli EX30 z rabatami sięgającymi 40% w porównaniu do ceny katalogowej.</span></p>
<h3><b>Używane Volvo EX30: Silniki, wyposażenie, niezawodność</b></h3>
<ul>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Minimalistyczne i dopracowane wnętrze, inteligentne detale oraz przyjemne i ekologiczne materiały to znaki rozpoznawcze Volvo. EX30 nie jest wyjątkiem – mimo kompaktowych rozmiarów w pełni odpowiada wymaganiom stawianym modelom premium. Dotyczy to także systemu audio, którego najwyższą wersją jest Harman Kardon z dziewięcioma głośnikami i mocą 1040 W.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">EX30 jest dostępne z napędem na tylne lub wszystkie koła i dwiema wersjami baterii. Model z jednym silnikiem na tylnej osi generuje 272 KM i 343 Nm momentu obrotowego. Wersja z podstawową baterią 51 kWh oferuje zasięg do 441 km w mieście (337 km w cyklu mieszanym). Z większą baterią 69 kWh Volvo podaje zasięg do 660 km w mieście i 476 km w trybie mieszanym. Nawet podstawowa wersja nie jest powolna – przyspiesza do 100 km/h w 5,7 s (z mniejszą baterią) lub w 5,3 s (z większą).</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Twin Motor Performance jest jednak znacznie szybszy. Moc 428 KM i imponujące 543 Nm momentu obrotowego w połączeniu z inteligentnym napędem na wszystkie koła katapultują kierowcę, pasażerów, zakupy i psa do setki w zaledwie 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 180 km/h, podobnie jak w innych wersjach.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Średnie zużycie energii wynosi od 17 do 17,5 kWh/100 km, a w mieście jest o około 4 kWh niższe. Szybkie ładowanie prądem stałym o mocy 175 kW (CCS2) pozwala naładować baterię od 10 do 80% w 26 minut we wszystkich wersjach. Co ciekawe, wersje z większą baterią mogą ciągnąć przyczepy o masie do 1600 kg, co jest imponującym wynikiem nie tylko wśród aut elektrycznych, ale i kompaktowych SUV-ów w ogóle.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Volvo EX30 bazuje na platformie pochodzenia chińskiego. Nie jest to jednak wada – wręcz przeciwnie. W segmencie aut elektrycznych Chiny obecnie wiodą prym, a Europa pozostaje w tyle. Z drugiej strony EX30 spełnia wszystkie europejskie standardy i nawiązuje do najważniejszych wartości marki – bezpieczeństwa. Oprócz obowiązkowych systemów bezpieczeństwa w UE, model oferuje bogaty pakiet zaawansowanych funkcji oraz najwyższą ocenę gwiazdkową i bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych EuroNCAP.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">EX30 to stosunkowo nowy model, który jako typowo miejskie auto zazwyczaj nie pokonuje dużych przebiegów. Nawet najczęściej używane egzemplarze z przebiegiem około 100 000 km nie wykazują poważnych ani typowych usterek. Standardowo bateria objęta jest 8-letnią gwarancją lub do 160 000 km.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Największą wadą EX30 jest przestronność wnętrza. Kierowca i pasażer przedni mają sporo miejsca, nawet jeśli są wysocy, ale z tyłu jest ciasno. Bagażnik o pojemności 318 litrów jest stosunkowo mały jak na ten segment. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń zwiększa się do 904 litrów, co jest już przyzwoitym wynikiem. Pod maską znajduje się również mały schowek (7 litrów) na kable i drobiazgi.</span></li>
<li style="font-weight: 400;" aria-level="1"><span style="font-weight: 400;">Nie każdemu przypadnie do gustu trend dotykowego sterowania większością funkcji. Choć EX30 nie jest w tym aspekcie przesadny, wielu kierowców wolałoby więcej fizycznych przycisków. System multimedialny jest jednak bardzo nowoczesny i można spodziewać się licznych aktualizacji i nowych funkcji, ponieważ oparty jest na Android Automotive (nie mylić z Android Auto, który jedynie odbija ekran telefonu – Android Automotive to pełnoprawny system operacyjny).</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Jeśli wybierzesz swoje wymarzone </span><a href="https://carvago.com/pl/samochody/volvo/ex30?with-discount=1&amp;sort=discount&amp;direction=desc" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">Volvo EX30</span></a><span style="font-weight: 400;"> na Carvago, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi dokładny przegląd </span><a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener"><span style="font-weight: 400;">CarAudit</span></a><span style="font-weight: 400;"> i dostarczy szczegółowy raport wraz ze zdjęciami. Jeśli raport cię usatysfakcjonuje i zdecydujesz się na zakup, zajmiemy się wszystkim – od wykupu, przez transport, aż po rejestrację pojazdu. Ty możesz się już tylko cieszyć, czekając, aż auto zostanie dostarczone pod twój dom.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/volvo/ex30?with-discount=1&amp;sort=discount&amp;direction=desc" target="_blank" rel="noopener"><img decoding="async" class="aligncenter wp-image-5780 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2025/02/POL-Volvo-EX30.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2025/02/POL-Volvo-EX30.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2025/02/POL-Volvo-EX30-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volvo-ex30/">Wybieramy z oferty: Volvo EX30</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: BMW serii 3 F30</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-serii-3-f30/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 08 Jan 2025 07:52:04 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=5541</guid>

					<description><![CDATA[<p>Szósta generacja BMW serii 3 ma znaczną przewagę nad wszystkimi poprzednimi generacjami. Przestrzeń nadwozia wyraźnie powiększyła się, a odwieczna przywara pozwalająca dzieciom siedzieć tylko z tyłu za wyższym kierowcą zniknęła. Zwłaszcza jako kombi Touring, BMW F30 jest bezkompromisowo użyteczne jako samochód rodzinny. Gama modeli została wprowadzona jako sedan (F30) i kombi (F31) w 2011 r. [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-serii-3-f30/">Wybieramy z oferty: BMW serii 3 F30</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Szósta generacja BMW serii 3 ma znaczną przewagę nad wszystkimi poprzednimi generacjami. Przestrzeń nadwozia wyraźnie powiększyła się, a odwieczna przywara pozwalająca dzieciom siedzieć tylko z tyłu za wyższym kierowcą zniknęła. Zwłaszcza jako kombi Touring, BMW F30 jest bezkompromisowo użyteczne jako samochód rodzinny. Gama modeli została wprowadzona jako sedan (F30) i kombi (F31) w 2011 r. i była produkowana do 2019 r. W 2013 r. dodano nowy wariant nadwozia, Gran Turismo (F34), co czyni go bardzo interesującym wyborem wśród samochodów używanych dzięki dłuższemu rozstawowi osi i wyrafinowanej koncepcji nadwozia. Tradycyjne kabriolety i coupe zostały przeniesione do nowo powstałej Serii 4. Specjalnością gamy jest tradycyjnie sportowa pochodna M3 (F80). Innowacje techniczne to obecność filtra DPF we wszystkich silnikach wysokoprężnych bez wyjątku, a także wszystkie silniki (czterocylindrowe, sześciocylindrowe, a po liftingu trzycylindrowe) są zawsze turbodoładowane. </span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago znajduje się obecnie prawie 13 000 samochodów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/group-3-series" target="_blank" rel="noopener">BMW serii 3</a>. Gama atrakcyjnych cenowo modeli generacji F30 obejmuje ponad 1 500 pojazdów. Oprócz stosunkowo przystępnych cen porównywalnych z modelami non-premium konkurencyjnych marek, ciekawostką jest relatywnie solidna dostępność samochodów z manualną skrzynią biegów, zarówno z ekonomicznymi silnikami bazowymi, jak i mocnymi sześciocylindrowcami. W kolejnej generacji kierowcy-entuzjaści mają już bardziej skomplikowaną sytuację, z masową dominacją automatów.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">BMW 3 generacji F30 może być bardzo dobrym wyborem w przyjaznej cenie, ale też koszmarem &#8211; cała generacja F30 nie ma zbyt dobrej reputacji jako samochód używany, mówiąc brutalnie. Po części bardzo zasłużenie. Dlatego wiele zależy od tego, jaki silnik wybierzemy w pierwszej kolejności. Jednak dyskusyjna niezawodność całej gamy silników w F30, zwłaszcza w wersjach sprzed faceliftingu, sprawia, że jest to bardzo dobra okazja do zakupu doskonałego samochodu, trzeba tylko wiedzieć, czego się szuka. </span></p>
<h3>Używane BMW 3 F30: Silniki, wyposażenie, niezawodność</h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Podstawową zaletą F30 jest międzypokoleniowy wzrost przestronności przy zachowaniu najwyższej klasy ergonomii i niezwykle szerokiej regulacji obszernych foteli i kierownicy. Solidnie wykonane wnętrze sprawia po prostu świetne wrażenie, a system iDrive do dziś jest absolutnie wzorcowy.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Mówiąc wprost, zarówno z perspektywy wnętrza, jak i przede wszystkim technologii, idealnie jest zainteresować się samochodami po faceliftingu (2015 i nowszymi), niezależnie od tego, że są nieco droższe.  </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Czterocylindrowe silniki wysokoprężne N47 są znane z problemów z rozrządem. Mogą one ulec awarii bez żadnego ostrzeżenia lub niepokojących dźwięków. Ponadto znajdują się one z tyłu silnika (w kierunku kabiny), a ich wymiana jest pracochłonna i czasochłonna. Profilaktyczna wymiana po przejechaniu 100 000 km jest zalecana w samochodach sprzed faceliftingu. W kolejnym czterocylindrowcu B47 (z 2014 r.) producent wyciągnął wnioski i silnik jest zauważalnie bardziej niezawodny. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Sześciocylindrowe diesle N57 to niesamowite silniki o imponującej dynamice i bardzo przyjaznym dla użytkownika zużyciu paliwa. Paski rozrządu są trwalsze niż w czterocylindrowcach, ale i tu zalecana jest profilaktyczna wymiana po 200 tys. km.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Niestety, benzynowe czterocylindrowce N20 również miewają problemy z rozrządem, a ponadto z uszczelkami głowicy cylindrów. Należy się ich wystrzegać. Od lipca 2015 roku zostały one zastąpione silnikami B48 (modułowe czterocylindrowe i trzycylindrowe), które z kolei można polecić i są bardzo niezawodne.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jeśli zależy nam na trzycylindrowym BMW z mniejszym silnikiem benzynowym, koniecznie postawmy na trzycylindrowy B48, który co prawda ma specyficzny dźwięk i nie do końca tryska mocą, ale to chyba jego jedyna wada. Szesnastozaworowy N13 z krzykliwą plakietką Prince w modelach 316i i 320i EfficientDynamics to nic innego jak silnik PSA, słynący z zanieczyszczania się nagarem. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Przed zakupem BMW F30 warto dokładnie sprawdzić historię serwisową pod kątem wymiany tarcz hamulcowych i rozrusznika. Fabryczne tarcze, podobnie jak pierwsze rozruszniki w większości silników, mają zaskakująco niską żywotność. Nasi mechanicy zwracają również uwagę na odgłosy grzechotania podczas rozruchu, które zwiastują zużycie dwumasowego koła zamachowego. Podobnie sprawdzają potencjalne wibracje kolumny kierowniczej &#8211; gdy się pojawią, nie kupują pojazdu, ponieważ naprawy są bardzo kosztowne. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Mechanicy Carvago dokładnie sprawdzają również stan opon. Wynika to z faktu, że w pojazdach z napędem na wszystkie koła xDrive znacznie nierównomierne zużycie opon na każdej osi może powodować nadmierne obciążenie podzespołów pojazdu z napędem na cztery koła. Sprawdzają również diagnostycznie okresy regeneracji DPF, ponieważ ruch miejski i jazda na krótkich dystansach mogą powodować zanieczyszczenie filtra, podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości wszystkich pojazdów.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Ze skrzyniami biegów na ogół nie ma większych problemów. Manualne skrzynie biegów mają nieco bardziej szorstką pracę w scenerii i z czasem mogą stawiać większy opór przy redukcji biegów. Wymiana oleju bardzo pomoże. Podobnie w przypadku automatów, nie wierz w bajki o „dożywotnim napełnieniu” i zleć wymianę oleju, jeśli w historii serwisowej brakuje tej pozycji.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jak zawsze w przypadku „niższych” serii BMW, należy uważnie przyjrzeć się wyposażeniu wybranego samochodu. Rzeczywiście, system kumulowania opcjonalnych dodatków sprawiał, że nawet w stosunkowo dobrze wyposażonym samochodzie brakowało niektórych podstawowych elementów, których można by oczekiwać automatycznie.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz swoje wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/group-3-series" target="_blank" rel="noopener">BMW serii 3</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie samochodu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od odkupienia go, przez import do kraju, po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu już oczekiwać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-serii-3-f30/">Wybieramy z oferty: BMW serii 3 F30</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Škoda Octavia IV</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-skoda-octavia-iv/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 19 Dec 2024 12:41:56 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=5321</guid>

					<description><![CDATA[<p>Nawet czwarta generacja czeskiego bestsellera przynosi Škodzie wiele radości i bezpiecznie plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Dziś, gdy Octavia IV z najpopularniejszych trzy- i czteroletnich leasingów po raz pierwszy trafia na rynek w większej liczbie, oznacza to, że kupujący z drugiej ręki mają przewagę w postaci bardzo szerokiego wyboru. [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-skoda-octavia-iv/">Wybieramy z oferty: Škoda Octavia IV</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Nawet czwarta generacja czeskiego bestsellera przynosi Škodzie wiele radości i bezpiecznie plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Dziś, gdy Octavia IV z najpopularniejszych trzy- i czteroletnich leasingów po raz pierwszy trafia na rynek w większej liczbie, oznacza to, że kupujący z drugiej ręki mają przewagę w postaci bardzo szerokiego wyboru.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago można znaleźć ponad 8000 samochodów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/skoda/octavia" target="_blank" rel="noopener">Skoda Octavia</a>, z czego siedem tysięcy to obecna czwarta generacja, produkowana od końca 2019 r. Nic dziwnego, że dominują nadwozia kombi, w stosunku około 3:1, z silnikami wysokoprężnymi stanowiącymi około 50% i około siedmioma samochodami na sto z napędem 4&#215;4. Nawiasem mówiąc, na Carvago Octavia od dawna znajduje się w czołówce rankingów najbardziej pożądanych modeli.</span></p>
<h3><strong>Używana Skoda Octavia IV: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Chociaż obecna generacja wykorzystuje zasadniczo tę samą podstawową technologię, co poprzedni model, z pewnością ciężko to rozpoznać po wyglądzie. Nowe nadwozie jest nie tylko ładniejsze i nowocześniejsze, ale także bardziej aerodynamiczne. Przyczynia się to do niższego zużycia paliwa, zwłaszcza na autostradzie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Wnętrze jest również znacznie bardziej atrakcyjne niż w przeszłości, zdominowane przez samodzielny ekran na desce rozdzielczej. Zgodnie z duchem czasu, sterowanie większością funkcji komfortu, w tym klimatyzacją, zostało na nią przeniesione, ale Skoda zachowała szereg przycisków sprzętowych zapewniających szybki dostęp do głównych kategorii.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Fotele w obecnej Octavii są bardzo dobre &#8211; i nie muszą to być od razu najlepsze fotele z certyfikatem AGR i wentylacją, a dobre podparcie zapewniają już fotele bazowe.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Oczywiście Octavia nie byłaby Octavią bez odpowiedniego bagażnika. W liftbacku pojemność bagażnika wynosi 600 litrów, a w kombi nawet 640.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podstawą gamy silnikowej jest trzycylindrowy 1.0 TSI. Technicznie jest bardzo zaawansowany i biorąc pod uwagę jego pojemność nie pracuje źle, ale Octavia bardziej pasuje do większych silników. Czy to czterocylindrowe 1.5 i 2.0 TSI, czy diesel 2.0 TDI, oferowany w dwóch wersjach. Różnią się one nie tylko oprogramowaniem jednostki sterującej. Wersja o mocy 147 kW (200 KM) ma aluminiowy blok, grubsze korbowody i dzięki 400 Nm momentu obrotowego również niezły moment obrotowy, ale niektóre egzemplarze mają wyższe zużycie oleju.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Tradycyjnie na szczycie gamy znajduje się Octavia Scout (kombi z napędem na wszystkie koła i podwyższonym podwoziem) oraz sportowa Octavia RS. Koneserzy uważają wersję z silnikiem benzynowym 2.0 TSI i elektronicznie sterowanym samoblokującym mechanizmem różnicowym VAQ za jedyną prawdziwą „eReSo”, ale Skoda do niedawna pozwalała na wybór kilku opcji układu napędowego dla tego modelu, w tym hybrydy plug-in.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W recenzjach można czasem natknąć się na krytykę rzekomo zbyt bujającego podwozia. Prawda jest taka, że amortyzatory są bardziej elastyczne niż w trzeciej generacji. Śmiemy jednak twierdzić, że zdecydowana większość kierowców będzie zadowolona z bardziej komfortowego ustawienia, zwłaszcza że układ kierowniczy pozostaje bardzo precyzyjny i pewny, a dla reszty Skoda oferuje opcjonalne sportowe zawieszenie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Reputacja Octavii czwartej generacji została początkowo nadszarpnięta przez szereg dolegliwości wieku dziecięcego, w szczególności związanych z elektroniką pokładową. Z tymi (i innymi) problemami radziły sobie jednak autoryzowane warsztaty w ramach gwarancji. Obecnie mechanicy Carvago podczas przeglądów używanych Octavii IV najczęściej spotykają się jedynie z drobnymi wyciekami z silnika i skrzyni biegów, natomiast w manualnych skrzyniach biegów mogą psuć się synchronizatory. Jest to jednak łatwe do zauważenia podczas jazdy próbnej, gdy zmiana biegów jest zauważalnie szarpana.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W drugiej połowie 2024 roku Skoda rozpoczęła sprzedaż zmodernizowanej wersji Octavii ze zmodyfikowanymi reflektorami, nawet 13-calowym ekranem systemu pokładowego i szeregiem drobnych ulepszeń, w tym na przykład haczykami na torby w bagażniku. Linia silników została jednak odchudzona, a z gamy zniknęły warianty hybrydowe plug-in i wysokoprężne Octavii RS.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz swoją wymarzoną <a href="https://carvago.com/pl/samochody/skoda/octavia" target="_blank" rel="noopener">Skodę Octavię</a> na Carvago.com, wyślemy mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle Ci szczegółowy raport na temat jej stanu, wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim &#8211; od jego wykupu, przez import do kraju, aż po rejestrację. Ty możesz już tylko czekać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/skoda/octavia" target="_blank" rel="noopener"><img decoding="async" class="aligncenter wp-image-5322 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-Skoda-Octavia.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-Skoda-Octavia.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-Skoda-Octavia-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-skoda-octavia-iv/">Wybieramy z oferty: Škoda Octavia IV</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: BMW X7</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x7/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 06 Dec 2024 09:04:20 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=5296</guid>

					<description><![CDATA[<p>Największy SUV bawarskiej marki jest jednocześnie jednym z jej najmłodszych modeli. Po raz pierwszy w ofercie pojawił się dopiero w 2018 roku, aby bezpośrednio konkurować w szczególności z Mercedesem GLS. Jeśli więc pragniesz najwyższej klasy przestrzeni, luksusu i technologii z niebiesko-białym emblematem na masce, trafiłeś we właściwe miejsce.  Na Carvago można obecnie znaleźć ponad 700 [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x7/">Wybieramy z oferty: BMW X7</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Największy SUV bawarskiej marki jest jednocześnie jednym z jej najmłodszych modeli. Po raz pierwszy w ofercie pojawił się dopiero w 2018 roku, aby bezpośrednio konkurować w szczególności z Mercedesem GLS. Jeśli więc pragniesz najwyższej klasy przestrzeni, luksusu i technologii z niebiesko-białym emblematem na masce, trafiłeś we właściwe miejsce. </span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago można obecnie znaleźć ponad 700 egzemplarzy <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/x7" target="_blank" rel="noopener">BMW X7</a>. Nieco ponad połowa z nich ma pod maską silnik wysokoprężny. Napęd automatyczny i na wszystkie koła są standardem, a ten model nigdy nie został zbudowany bez nich. </span></p>
<h3><strong>Uzywane BMW X7: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Gdyby nie było to oczywiste od samego patrzenia, X7 jest jednym z tak zwanych pełnowymiarowych SUV-ów. Długość 5,2 metra, szerokość bez lusterek wynosząca dwa metry i rozstaw osi wynoszący 3,1 metra oznaczają mnóstwo miejsca i odpowiednio imponujący wygląd, ale oznaczają również zroszone czoło i spocone dłonie podczas manewrowania w wąskich uliczkach i ciasnych parkingach podziemnych.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Elektrycznie składany trzeci rząd jest standardem. Po jego złożeniu za drugim rzędem pozostaje 750 litrów przestrzeni bagażowej. Niektóre samochody mają dwa oddzielne fotele komfortowe zamiast trzyosobowej kanapy w drugim rzędzie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">To, co wyróżnia X7 na tle konkurencji, to wspaniałe wnętrze, które emanuje jakością i nowoczesnym luksusem. Zakres funkcji komfortu odpowiada najwyższej pozycji modelu w ofercie marki: uchwyty na kubki są podgrzewane i chłodzone, a klimatyzacja może być nawet pięciostrefowa.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">BMW ma dobrze obsługiwane systemy wspomagania jazdy, a także regularnie zdalnie aktualizowany system operacyjny, dzięki czemu wiele funkcji poprawia się z czasem.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podczas jazdy X7 czerpie ogromne korzyści z faktu, że w przeciwieństwie do wielu innych modeli BMW, nie ma potrzeby udawania sportowego charakteru za wszelką cenę. Wyciszenie i komfort układu jezdnego są tutaj na wzorowym poziomie, nawet w „ostrych” wersjach M50i/M50d/M60i.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Modele M zawdzięczają swoje zaskakujące połączenie komfortu i zwinności standardowemu aktywnemu układowi kierowniczemu z tylnymi kołami skrętnymi, a w szczególności elektromechanicznym aktywnym stabilizatorom. Pod nazwą „Executive Drive Pro” można je również zamówić dla słabszych jednostek napędowych.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnymi amortyzatorami jest montowane standardowo we wszystkich wersjach, podobnie jak akustyczne szyby, bezkluczykowe odblokowywanie, w tym „telefon jako kluczyk” lub otwieranie drzwi z funkcją Soft-Close. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Większość X7 służy bardziej jako symbol sukcesu i luksusowy rodzinny środek transportu niż koń roboczy, o czym świadczy średni przebieg samochodów oferowanych na Carvago &#8211; zaledwie 27 000 km. Niemniej jednak, dzięki solidnej mechanice, samochód może holować przyczepy o masie 3,5 tony.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podczas przeglądów używanych X7 mechanicy Carvago napotkali usterki mechaniczne silnika S63 V8 montowanego w starszej wersji M50i. Przy wyższych przebiegach stwierdzono usterki łożysk turbosprężarki, wysokociśnieniowej pompy paliwa i elementów układu chłodzenia. W 2022 r. topowy model został przemianowany na M60i i otrzymał nową konstrukcję jednostki S68.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Turbosprężarka jest również źródłem problemów z trzylitrowym silnikiem wysokoprężnym B57. Nie są mu obce tradycyjne usterki układu recyrkulacji spalin EGR, które nękają kierowców wielu nowoczesnych diesli różnych marek.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Nie spotkaliśmy się z tym jeszcze w X7, ale wiemy z technicznie powiązanych X5 i X6, że nie można wykluczyć awarii aktywnych stabilizatorów, aktywnego tylnego mechanizmu różnicowego i komponentów xDrive przy dużych przebiegach. Koszty naprawy są współmierne do złożoności technicznej tych systemów, tj. znacznie wysokie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Właściciele X7 narzekają też czasem na przecieki w okolicach panoramicznego dachu i inne wady wykonania. Problemy tego typu są jednak zazwyczaj wykrywane &#8211; i naprawiane &#8211; jeszcze w ramach gwarancji.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W dzisiejszym kontekście zadziwiające jest to, że BMW w ogóle nie oferuje X7 jako hybrydy plug-in. Środek ciężkości sprzedaży tego modelu znajduje się poza Europą, w szczególności w USA, gdzie jest on również produkowany.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Początkowo X7 było sprzedawane w wersjach xDrive40i, xDrive30d, M50d i M50i. Po faceliftingu w 2022 r. moc xDrive40i została zwiększona z 250 kW (340 KM) do 280 (381), moc xDrive30d została zwiększona z 195 kW (265 KM) do 250 (340) i przemianowana na xDrive40d, podczas gdy wersja M50d zniknęła z oferty. M50i stał się M60i, jak wspomniano, ale moc pozostała niezmieniona na poziomie 390 kW (530 KM).</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jeśli szukasz najbardziej ekskluzywnego i najszybszego X7 w historii, będziesz musiał poszukać samochodów z innym logo na masce. Alpina, obecnie włączona do BMW Group, oferuje własną wersję pod nazwą <a href="https://carvago.com/pl/samochody/alpina/xb7" target="_blank" rel="noopener">Alpina XB7</a> ze specyficznymi detalami stylistycznymi, maksymalnym wyposażeniem i 4,4-litrowym silnikiem o mocy 457 kW (622 KM). Oczywiście w odpowiedniej cenie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Oprócz zmian pod maską, zeszłoroczny facelifting przyniósł również nową twarz ze szczelinowymi światłami i znacznie zmodernizowanym wnętrzem. Czasami określa się go jako drugą generację, ale tak naprawdę jest to tylko lifting, co zdradza niezmienione oznaczenie typu G07.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz swoje wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/x7" target="_blank" rel="noopener">BMW X7</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie pojazdu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od jego odkupienia, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Ty możesz cieszyć się z dostarczenia samochodu pod same drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/x7" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter wp-image-5297 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-BMW-X7.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-BMW-X7.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-BMW-X7-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x7/">Wybieramy z oferty: BMW X7</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Audi A3 8Y</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a3-8y/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 28 Nov 2024 07:34:48 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=5251</guid>

					<description><![CDATA[<p>Jakość premium w nadwoziu kompaktowego hatchbacka &#8211; A3 narodziło się ze świadomości, że nawet wśród osób zainteresowanych mniejszymi samochodami znajdzie się wystarczająco dużo klientów gotowych dopłacić za luksusowy produkt. O tym, że było to słuszne myślenie, świadczy fakt, że konkurencyjne marki BMW i Mercedes podążyły później tą samą drogą. Od 2020 roku kompaktowe Audi było [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a3-8y/">Wybieramy z oferty: Audi A3 8Y</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Jakość premium w nadwoziu kompaktowego hatchbacka &#8211; A3 narodziło się ze świadomości, że nawet wśród osób zainteresowanych mniejszymi samochodami znajdzie się wystarczająco dużo klientów gotowych dopłacić za luksusowy produkt. O tym, że było to słuszne myślenie, świadczy fakt, że konkurencyjne marki BMW i Mercedes podążyły później tą samą drogą.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Od 2020 roku kompaktowe Audi było sprzedawane w czwartej generacji (Typ 8Y). Wykorzystuje ona tę samą platformę MQB Evo, co VW Golf, Seat Leon i Skoda Octavia. Co nie oznacza, że jest to ten sam samochód. Dzięki szeregowi zmian sub-technicznych w strukturze nadwozia, podwoziu i wygłuszeniu, jest zauważalnie bardziej wyrafinowany podczas jazdy niż jego rodzeństwo. Różnica jest szczególnie widoczna w przypadku silników wysokoprężnych. Nie wspominając oczywiście o jakości wnętrza. </span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago.com można obecnie wybierać spośród ponad 10 000 <a href="https://carvago.com/pl/samochody/audi/a3" target="_blank" rel="noopener">Audi A3</a>. Trzy czwarte z nich to już najnowsza generacja. Do tego dochodzi około dwóch tysięcy usportowionych wersji S3 i RS3.</span></p>
<h3><strong>Używane Audi A3 8Y: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Oprócz 5-drzwiowego hatchbacka (Sportback), A3 produkowane jest również jako 3-drzwiowy sedan ze sztywniejszym nadwoziem i wszystkimi korzyściami, jakie się z tym wiążą. Niestety, trudno jest odfiltrować sedany w ogłoszeniach, ponieważ szczególnie w Niemczech zwyczajowo określa się hatchbacki jako sedany (Limousine). </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Ani trzydrzwiowy hatchback, ani kabriolet nie były produkowane w tej generacji.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Benzyna przeważa nad olejem napędowym w stosunku 4:1, a ponad połowa samochodów ma automatyczną skrzynię biegów. Napęd na wszystkie koła quattro jest jednak bardzo rzadki w zwykłych wersjach, występując głównie w S3 i RS3. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Wygląd nowej generacji czerpie inspirację z wielokątnego języka projektowania marki Lamborghini, którą Audi „dowodzi” w hierarchii grupy. Jest to szczególnie widoczne we wnętrzu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Przewaga wysokiej klasy wyposażenia jest raczej teoretyczna. Większość dostępnych na rynku egzemplarzy oferuje jedynie zwykły standard, dlatego przy wyborze auta zalecamy zwracanie maksymalnej uwagi na poszczególne elementy. Oczywiście nie ma spryskiwaczy reflektorów, podłokietnika i, w przeciwieństwie do przeszłości, akustycznej przedniej szyby.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Inaczej niż wcześniej, nie ma potrzeby domagania się dodatkowych świateł. Słabe halogeny przeszły do historii, a nowe światła LED świecą zadowalająco nawet w standardowej wersji.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Gama silnikowa składa się z najnowszej generacji jednostek TSI i TDI. Ostrożnym nabywcom zalecamy unikanie 2.0 TDI w wersji 147 kW. Miał on problemy ze zużyciem oleju i różne wycieki w niektórych samochodach Grupy. Reszta silników działa dobrze, a podstawowy trzycylindrowiec w 30 TFSI zapewnia akceptowalną dynamikę w mieście.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Skrót CoD nie oznacza kultowej serii gier, ale system dezaktywacji cylindrów. Audi używa dla niego własnej nazwy, Cylinder on Demand, zamiast Active Cylinder Technology jak w innych markach typu VW.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podobnie jak w przypadku całego rodzeństwa, nowa generacja również została wyposażona w hybrydę plug-in. Oznaczenie 45 TFSIe zdradza połączenie jednostki 1.4 TFSI i silnika elektrycznego o mocy 80 kW, dobrze już znanego tysiącom europejskich kierowców. Na jednym ładowaniu bateria o pojemności 13 kWh może przejechać 63 km według homologowanych danych, w praktyce raczej coś pomiędzy 40 a 50.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Sportowy model S3 napędzany jest silnikiem 2.0 TFSI o mocy 228 kW (310 KM). Dwusprzęgłowa skrzynia biegów (nomenklatura Audi „S tronic”, ale jest to wszechobecny w koncernie DSG) i napęd na wszystkie koła są standardem. Topowe RS3 oferuje unikalny dźwięk pięciocylindrowego silnika 2.5 TFSI, oszałamiającą moc 294 kW (400 KM) i aktywny tylny „dyferencjał” składający się z pary elektronicznie sterowanych sprzęgieł, które mogą przenosić większość siły napędowej na tylne koła, a także oferuje specjalny tryb driftu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Na początku produkcji nawet A3 nie ustrzegło się dolegliwości podobnych do Golfa, ale zdecydowana większość z nich była stopniowo usuwana przez poprawki oprogramowania. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W 2024 roku kompaktowe Audi przeszło lifting, ale nie wprowadzono większych zmian w jego wyglądzie ani technologii. Oprócz drobnych poprawek wizualnych, być może największą nowością jest włączenie cyfrowego zestawu wskaźników do standardowej listy wyposażenia wszystkich wersji. Niektóre elementy wyposażenia można teraz nabyć w ramach abonamentu </span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz swoje wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody/audi/a3" target="_blank" rel="noopener">Audi A3</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle Ci szczegółowy raport na temat jego stanu, wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od jego odkupienia, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Ty zaś możesz oczekiwać na dostarczenie samochodu pod same drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/audi/a3" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter wp-image-5252 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-Audi-A3.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-Audi-A3.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-Audi-A3-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a3-8y/">Wybieramy z oferty: Audi A3 8Y</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: BMW X3 G01</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x3-g01/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 07 Nov 2024 13:24:53 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=5274</guid>

					<description><![CDATA[<p>Średniej wielkości SUV w gamie BMW jest bardzo atrakcyjną propozycją w obecnej generacji. W przeciwieństwie do nieco kompromisowego X1, oferuje pełną przestrzeń rodzinną oraz proporcje i technologię dużych „Bawarczyków”. Koszty zakupu i eksploatacji są znacznie niższe niż w przypadku dużego X5. Nic dziwnego, że X3 jest jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów premium wśród naszych klientów.  [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x3-g01/">Wybieramy z oferty: BMW X3 G01</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Średniej wielkości SUV w gamie BMW jest bardzo atrakcyjną propozycją w obecnej generacji. W przeciwieństwie do nieco kompromisowego X1, oferuje pełną przestrzeń rodzinną oraz proporcje i technologię dużych „Bawarczyków”. Koszty zakupu i eksploatacji są znacznie niższe niż w przypadku dużego X5. Nic dziwnego, że X3 jest jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów premium wśród naszych klientów. </span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Obecnie na Carvago można znaleźć ponad 5 000 egzemplarzy <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/group-x3-series" target="_blank" rel="noopener">BMW X3</a>. Prawie wszystkie z nich pochodzą z aktualnej generacji G01 (lub F97 w przypadku sportowego X3 M). Automatyczna skrzynia biegów i napęd na wszystkie koła są standardem &#8211; modele sDrive z napędem na tylne koła stanowią jeden procent oferty. </span></p>
<h3><strong>Używane BMW X3 G01: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Jeśli nie porównywać go z gigantycznym X5, X3 to całkiem spory samochód. Przy długości 4,7 metra jest mniej więcej odpowiednikiem Volkswagena Tiguana Allspace lub Skody Kodiaq, z rozstawem osi dłuższym o siedem centymetrów i bagażnikiem o pojemności 550 litrów.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Wygląd zewnętrzny oraz, a może nawet przede wszystkim, wnętrze przeszły dużą metamorfozę, gdy samochód został zmodernizowany w 2021 r., kiedy to otrzymał mocniejsze reflektory, zupełnie nowe tylne światła i 12,3-calowy ekran systemu pokładowego. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Po swoich poprzednikach X3 odziedziczył podwozie, które kładzie nacisk na pewność przy szybkich zmianach kierunku jazdy, a nie na komfort jazdy na co dzień. Jeśli nie jeździsz głównie po idealnym asfalcie, unikaj przynajmniej samochodów ze sportowym pakietem M. Inaczej będziesz musiał słono zapłacić za piękno, które będzie po prostu grzechotać.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">To, czego BMW X3 nie odziedziczyło po poprzednim modelu &#8211; na szczęście &#8211; to awaryjność silnika. Zawór EGR czasami zawodzi przy wyższych obrotach, ale to usterka typowa dla wielu nowoczesnych diesli. M40i miał problemy z wibracjami tylnej osi, szczególnie na początku produkcji. Poważne awarie mechanicznego układu napędowego nie występują tu jednak regularnie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Drobne problemy z jakością produkcji są jednak stosunkowo częste. Choć materiały wykończeniowe wyglądają luksusowo, właściciele często skarżą się na skrzypienie i trzeszczenie różnych elementów wnętrza. Mechanicy Carvago kilkakrotnie natknęli się także na przecieki w okolicach szyberdachu podczas przeglądów używanych G01, zwłaszcza starszych egzemplarzy.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jednostka telematyczna, która zapewnia automatyczne połączenie alarmowe w razie wypadku, może również ulec awarii, podobnie jak zdalny dostęp do niektórych funkcji samochodu za pośrednictwem aplikacji mobilnej.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podczas gdy oznaczenie xDrive30i oznacza dwulitrowy, czterocylindrowy silnik, to w przypadku diesli „ wszystko po staremu” i nadal można znaleźć mocny trzylitrowy sześciocylindrowy silnik pod nazwą xDrive30d. Ale nawet skromniejszy xDrive20d nie jeździ źle, co sugeruje przyspieszenie 0-100 km/h poniżej ośmiu sekund i prędkość maksymalną 200 km/h.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Atrakcyjnym kompromisem pomiędzy dynamicznym potencjałem topowego wariantu X3 M a kosztami eksploatacji zwykłych wersji są modele M40i i M40d. Są szybkie aż do granic możliwości i z pewnością nie straszne im zakręty, ale ich zakup oraz eksploatacja nie wymagają tak dużych nakładów finansowych, jak w przypadku „pełnowymiarowego” modelu M.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jeszcze w tym roku na rynku pojawi się BMW X3 w całkowicie nowej generacji G45.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy odbierzesz od nas wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/group-x3-series" target="_blank" rel="noopener">BMW X3</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie pojazdu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim &#8211; od wykupu, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu czekać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/group-x3-series" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="wp-image-5275 size-full aligncenter" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-BMW-X3.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-BMW-X3.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/11/POL-BMW-X3-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x3-g01/">Wybieramy z oferty: BMW X3 G01</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Hyundai Tucson 4. generacji (NX4)</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-hyundai-tucson-4-generacji-nx4/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 17 Oct 2024 06:43:55 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4872</guid>

					<description><![CDATA[<p>Kompaktowy SUV o nazwie Tucson jest kluczową marką dla Hyundaia &#8211; zarówno na świecie, jak i w Europie. Rzeczywiście, wielokrotnie stawał się najlepiej sprzedającym się modelem marki na starym kontynencie. Nie zmieniła tego również rewolucja projektowa, która nadeszła wraz z czwartą generacją (NX4) w 2020 r. Również ona świętuje wielki sukces sprzedażowy, więc oferta samochodów [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-hyundai-tucson-4-generacji-nx4/">Wybieramy z oferty: Hyundai Tucson 4. generacji (NX4)</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Kompaktowy SUV o nazwie Tucson jest kluczową marką dla Hyundaia &#8211; zarówno na świecie, jak i w Europie. Rzeczywiście, wielokrotnie stawał się najlepiej sprzedającym się modelem marki na starym kontynencie. Nie zmieniła tego również rewolucja projektowa, która nadeszła wraz z czwartą generacją (NX4) w 2020 r. Również ona świętuje wielki sukces sprzedażowy, więc oferta samochodów używanych jest bardzo bogata.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago możesz wybierać spośród ponad 7 000 pojazdów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/hyundai/tucson" target="_blank" rel="noopener">Hyundai Tucson</a>, z których ponad 5 000 to samochody obecnej generacji. Modele z silnikiem Diesla stanowią mniej niż jedną piątą oferty, podczas gdy hybrydy są bardzo powszechne. Około połowa reklamowanych samochodów posiada napęd na wszystkie koła.</span></p>
<h3><strong>Używany Hyundai Tucson NX4: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Tak jak poprzednio, Tucson jest modelem prawdziwie globalnym. Produkowany jest w siedmiu krajach, w tym w Czechach, gdzie powstają samochody na rynek europejski. Jego nazwa pochodzi od miasta w Arizonie i wymawia się ją „tuson”.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podczas jazdy Tucson nie imponuje precyzyjnym układem kierowniczym ani zwinnością na zakrętach, ale kierowcy pokochają komfortowe zawieszenie i bardzo przestronne nadwozie. Zwłaszcza na szerokość Tucsona sprawia wrażenie klasy wyższej.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Wnętrze nie jest tak oryginalne jak wygląd zewnętrzny, ale to dobrze. Elementy sterujące są intuicyjnie rozmieszczone i oznakowane, a widoczność do przodu i w lusterkach jest bardzo dobra.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Klimatyzacja może dmuchać nieprzyjemnie mocno, w „amerykańskim stylu”, ale oferuje delikatny tryb rozpraszania.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W obecnym Tucsonie warto zdecydować się na diesla. Niestety, jednostce 1.6 CRDi nie są obce poważne usterki mechaniczne.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podstawą wszystkich innych jednostek napędowych jest czterocylindrowy silnik benzynowy 1.6 T-GDI Smartstream. Co najwyżej może dojść do wycieków oleju z powodu usterek zmiennych faz rozrządu lub EGR, poważne i kosztowne usterki na szczęście nie są znane. Produkowany jest w wersjach niezelektryfikowanych, a także mild hybrid, full hybrid i plug-in hybrid.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Pełna hybryda jest prawdopodobnie najbardziej praktycznym wariantem. Z łączną mocą 169 kW potrafi bardzo ładnie wyprzedzać i jest naprawdę oszczędny wszędzie poza autostradami. Wtyczka jest opłacalna, jeśli możesz ładować w domu i pokonywać codzienne trasy głównie na energii elektrycznej.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podczas gdy niektórzy inni producenci hybryd rozwiązują problem napędu 4&#215;4 poprzez podłączenie tylnego silnika elektrycznego, Tucson ma również wał korbowy i system sprzęgła międzyosiowego w swoich hybrydach. Chociaż takie rozwiązanie oznacza nieco wyższe zużycie paliwa, oznacza również większe korzyści z napędu na wszystkie koła w szerszym zakresie scenariuszy operacyjnych niż pomocniczy elektryczny napęd na cztery koła.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Hyundai sprzedaje model Tucson w ustalonych konfiguracjach, ale różnią się one w zależności od kraju i czasu. Europejski asortyment jest zatem dość zróżnicowany, od spartańsko wyposażonych samochodów po te pełne luksusowych funkcji. Ogólnie rzecz biorąc, nic dziwnego, że im wyższa wersja silnikowa, tym lepsze wyposażenie.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Fantazyjny design przedniej części nadwozia nie jest do końca praktyczny. To, co wygląda jak światła zintegrowane z maską, to tylko światła do jazdy dziennej. Reflektory znajdują się po bokach zderzaka, gdzie nic nie chroni ich przed brudem i nie mają nawet spryskiwaczy. W Arizonie lub w pobliżu Neapolu nie ma to prawdopodobnie większego znaczenia, ale w zimowej mżawce środkowej i północnej Europy już tak.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Przy wyborze zalecamy zwrócenie uwagi na stan kosmetyczny. Wykończenie kabiny i bagażnika może wyglądać na zniszczone nawet w stosunkowo młodych samochodach z niskim przebiegiem.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Poza wyżej wymienionymi kwestiami, mechanicy Carvago nie napotykają większych problemów podczas kontroli używanych Tucsonów NX4. Rzadko zdarza się, by hybryda plug-in miała wadliwie działającą ładowarkę pokładową, a sporadycznie zdarzają się uszkodzenia spowodowane przez kunę. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy Tucsona za niezawodny samochód.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Kiedy odbierzesz od nas wymarzonego <a href="https://carvago.com/pl/samochody/hyundai/tucson" target="_blank" rel="noopener">Hyundaia Tucsona</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie technicznym wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od wykupu, przez import do kraju, po rejestrację w wydziale komunikacji. Ty możesz cieszyć się z dostarczenia samochodu pod same drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/hyundai/tucson" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter wp-image-4873 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Hyundai-Tucson-380x132-1.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Hyundai-Tucson-380x132-1.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Hyundai-Tucson-380x132-1-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-hyundai-tucson-4-generacji-nx4/">Wybieramy z oferty: Hyundai Tucson 4. generacji (NX4)</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Cupra Formentor</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-cupra-formentor/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 10 Oct 2024 08:10:37 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4852</guid>

					<description><![CDATA[<p>Postawienie na nową nazwę i nowatorski design się opłaca. Podczas gdy macierzysty Seat od dłuższego czasu marnieje, młoda marka Cupra, która się z niego wywodzi, świętuje niespodziewane sukcesy sprzedażowe. Duża w tym zasługa jednego modelu &#8211; sportowo stylizowanego kompaktowego SUV-a Formentor. Na Carvago można wybierać spośród ponad 7 000 pojazdów Cupra Formentor. Ceny samochodów zaczynają [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-cupra-formentor/">Wybieramy z oferty: Cupra Formentor</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Postawienie na nową nazwę i nowatorski design się opłaca. Podczas gdy macierzysty Seat od dłuższego czasu marnieje, młoda marka Cupra, która się z niego wywodzi, świętuje niespodziewane sukcesy sprzedażowe. Duża w tym zasługa jednego modelu &#8211; sportowo stylizowanego kompaktowego SUV-a Formentor.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago można wybierać spośród ponad 7 000 pojazdów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/cupra/formentor?sort=price&amp;direction=asc" target="_blank" rel="noopener">Cupra Formentor</a>. Ceny samochodów zaczynają się od około 86 000 zł. W gamie dominuje podstawowy silnik 1.5 TSI, ale prawie jedna czwarta dostępnych samochodów to hybrydy plug-in, a ponad czterysta to topowy model sportowy VZ5.</span></p>
<h3><strong>Używana Cupra Formentor: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Atrakcyjne nadwozie z długą maską i wizualnie przesuniętą do tyłu kabiną kryje w sobie najbardziej konwencjonalną z możliwych technologii &#8211; platformę MQB Evo, która leży u podstaw wielu różnych modeli Grupy Volkswagen, w tym Golfa.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Niski, zaokrąglony dach już na pierwszy rzut oka zdradza, że Formentor nie ma ambicji rodzinnych. Co jest całkowicie w porządku, grupa ma w ofercie wiele innych modeli do tego celu. Potraktuj go raczej jako narzędzie do stylizacji dla singli lub bezdzietnych par, którym będzie w pełni służył.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Pomimo „nudnej” bazy technicznej, Formentor jest dostrojony tak, aby zapewnić rozrywkę nawet doświadczonemu kierowcy sportowemu na krętej drodze. I to nawet z podstawowym 1,5-litrowym silnikiem. Rzeczywiście, podwozie ma zakodowaną precyzję i frajdę, które nie są dziś tak powszechne. Nie jest jednak prawdą, że w codziennym życiu samochód jest zbyt twardy lub w inny sposób niewygodny.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Sportowe nastawienie jest również dopasowane do zaskakująco niskiej pozycji za kierownicą, z nogami przed sobą, a nie pod sobą.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Nawet z nową plakietką, wnętrze nie pozbyło się tradycyjnej bolączki Seata, jaką jest surowo wyglądające wnętrze pełne twardych plastików. Przynajmniej sportowe warianty VZ mają zarówno przełącznik startu, jak i trybu jazdy bezpośrednio na kierownicy &#8211; prawie jak Ferrari.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Słabym punktem jest dotykowe sterowanie drugorzędnymi funkcjami, albo bezpośrednio na wyświetlaczu, albo na różnych panelach dotykowych, które Formentor przejął od swojego siostrzanego Golfa.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Sportowy model VZ jest napędzany znanym czterocylindrowym silnikiem 2.0 TSI o mocy 180 (245 KM) lub 228 kW (310 KM). Natomiast topowy wariant VZ5 może pochwalić się charakternym i bardzo mocnym 2,5-litrowym silnikiem pięciocylindrowym, który Cupra zapożyczyła z Audi RS3. Ponadto „rozdzielacz momentu obrotowego” &#8211; zestaw dwóch sprzęgieł listwowych na tylnej osi, który symuluje funkcję aktywnego mechanizmu różnicowego. W trybie jazdy „Drift”, który jest dostępny tylko w VZ5, ostre wyjścia z ostrych zakrętów mają zupełnie inny urok!</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Przeciwwagą dla dzikiego VZ5 jest hybryda plug-in. Podobnie jak w pokrewnych modelach koncernu, składa się ona z połączenia specjalnie zestrojonej jednostki 1.4 TSI i umieszczonego w skrzyni biegów silnika elektrycznego o mocy 85 kW, zasilanego akumulatorem o pojemności użytkowej 12,8 kWh.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Z punktu widzenia nabywcy samochodu używanego, Formentor jest jak dotąd modelem niemal pozbawionym ryzyka. Jest na rynku dopiero czwarty rok, a ponieważ prawie nie jest sprzedawany jako samochód flotowy, zdecydowana większość z nich ma przebieg znacznie poniżej 100 000 km. Dla przypomnienia, mediana przebiegu Formentorów dostępnych na Carvago wynosi zaledwie 11 500 km! Nasi mechanicy nie spotykają się więc w praktyce z żadnymi usterkami, co najwyżej z kosmetycznymi uszkodzeniami lakieru i plastików wnętrza. Na szczęście problemy z elektroniką pokładową, które nękały pierwsze wyprodukowane egzemplarze, należą już do przeszłości.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Oczywiście, aby zapewnić długoterminową niezawodność, należy przestrzegać wszystkich zalecanych czynności serwisowych, w tym wymiany oleju w skrzyni biegów DSG i napędzie na wszystkie koła 4Drive.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Kiedy wybierzesz wymarzoną <a href="https://carvago.com/pl/samochody/cupra/formentor?sort=price&amp;direction=asc" target="_blank" rel="noopener">Cuprę Formentor</a> na Carvago.com, wyślemy do niej mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie technicznym wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od odkupienia go, przez import do kraju, po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/cupra/formentor?sort=price&amp;direction=asc" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter wp-image-4853 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Cupra-Formentor-380x132-1.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Cupra-Formentor-380x132-1.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Cupra-Formentor-380x132-1-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-cupra-formentor/">Wybieramy z oferty: Cupra Formentor</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Renault Talisman</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-renault-talisman/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 03 Oct 2024 07:54:23 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4893</guid>

					<description><![CDATA[<p>Jeśli nawet w erze SUV-ów wolisz klasyczne samochody średniej wielkości, ale nie chcesz jeździć Passatem jak połowa Europy, mamy dla Ciebie nowatorską wskazówkę: eleganckie francuskie Renault Talisman. Dobrze wygląda, oferuje sporą dawkę luksusu i jest bardziej niezawodny, niż mogłoby się wydawać. Talisman przetrwał zaledwie siedem lat na rynku europejskim i nigdy nie osiągnął wielkiego sukcesu. [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-renault-talisman/">Wybieramy z oferty: Renault Talisman</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Jeśli nawet w erze SUV-ów wolisz klasyczne samochody średniej wielkości, ale nie chcesz jeździć Passatem jak połowa Europy, mamy dla Ciebie nowatorską wskazówkę: eleganckie francuskie Renault Talisman. Dobrze wygląda, oferuje sporą dawkę luksusu i jest bardziej niezawodny, niż mogłoby się wydawać.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Talisman przetrwał zaledwie siedem lat na rynku europejskim i nigdy nie osiągnął wielkiego sukcesu. Jednak dziś na Carvago możesz wybierać spośród ponad 700 samochodów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/renault/talisman" target="_blank" rel="noopener">Renault Talisman</a>, często z niskim przebiegiem, mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Samochody kombi Grandtour przewyższają liczebnie sedany o około 2:1. Udział diesli i benzyniaków wynosi niemal dokładnie pół na pół, a większość oferowanych samochodów posiada automatyczną skrzynię biegów. W momencie pisania tego tekstu mediana przebiegu wynosiła około 60 000 km, a mediana ceny około 94 000 zł.</span></p>
<h3><strong>Używany Renault Talisman: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Talisman bazuje na tej samej platformie, co duży wówczas Espace. Już teraz wiadomo, że jest to jeden z największych samochodów w klasie średniej. W porównaniu do współczesnego Passata ma przewagę w długości nadwozia, rozstawie osi i szerokości, więc we wnętrzu nie jest ciasno.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Chociaż czterodrzwiowy model jest tak naprawdę sedanem z przegrodą między kabiną a bagażnikiem (co jest plusem pod względem sztywności i wygłuszenia), tylne oparcia składają się. Nie trzeba więc szukać kombi dla płasko zapakowanych mebli.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W momencie premiery Talismana, stosunkowo powszechna obecnie cecha &#8211; pionowo zorientowany wyświetlacz systemu pokładowego &#8211; była dość nowatorska. W tamtym czasie przełączanie trybów jazdy nie było powszechne, a podświetlenie wnętrza i grafika instrumentów zmieniały się wraz z pracą silnika i skrzyni biegów.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Samochody w wyższych wersjach wyposażenia zapewniają bardzo cichą jazdę. Jest to zasługa laminowanych szyb bocznych i systemu aktywnej redukcji hałasu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Kolejnym powodem, dla którego warto poszukać wyższego poziomu wyposażenia, najlepiej topowego Initiale Paris, są znakomite fotele „kapitańskie” z dużym komfortem, miękką skórą nappa i funkcją masażu fotela kierowcy.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Dostępny jest również specjalny układ kierowniczy Renault 4Control na wszystkie koła. W zamian za mniejszy zbiornik paliwa (tylny układ kierowniczy zajmuje dużo miejsca), otrzymujemy bardziej precyzyjny układ kierowniczy i lepszą jazdę przy niższych prędkościach i odwrotnie, większą stabilność w szybszych, ciasnych zakrętach, gdzie tylne koła obracają się nieznacznie nie w stosunku do przednich, ale w tym samym kierunku. System 4Control był dostępny w połączeniu z adaptacyjnymi amortyzatorami zawieszenia.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Na przestrzeni lat pod maskę Talismana trafiło wiele silników &#8211; i o dziwo, żaden z nich nie sprawiał problemów mechanicznych. Nasz wybór to dCi 160, wariant z podwójnym turbodoładowaniem szesnastozaworowego diesla o mocy 118 kW / 160 KM, lub solidny, mocny (147 kW / 200 KM) i rewelacyjnie wręcz dwulitrowy dCi 200.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Dwusprzęgłowe skrzynie biegów EDC są również niezawodne, o ile nie zaniedbuje się wymiany oleju w zalecanym odstępie 90 000 km.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Tym bardziej szkoda, że Talisman niepotrzebnie nadszarpnął swoją reputację tandetnym wykonaniem. Nawet w fabryce niektóre elementy nadwozia były źle wyprofilowane, a mechanicy Carvago rutynowo napotykają różnego rodzaju nieprzyjemne odgłosy stukania z siedzeń lub deski rozdzielczej podczas kontroli używanych samochodów.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W trakcie produkcji model przeszedł dwie drobne modernizacje. W 2018 roku po raz pierwszy otrzymał silniki o pojemności większej niż 1,6 litra, światła przeciwmgłowe LED i bardziej miękkie w dotyku plastiki we wnętrzu. Prawie niewidoczny lifting w 2020 roku przyniósł następnie ulepszone systemy wspomagania kierowcy, adaptacyjne reflektory Matrix LED i antenę dachową w kształcie płetwy rekina.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Kiedy wybierzesz u nas swoje wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody/renault/talisman" target="_blank" rel="noopener">Renault Talisman</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie technicznym wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, począwszy od jego odkupu, poprzez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/renault/talisman" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter wp-image-4894 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Renault-Talisman-380x132-1.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Renault-Talisman-380x132-1.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Renault-Talisman-380x132-1-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-renault-talisman/">Wybieramy z oferty: Renault Talisman</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Smart ForTwo EQ</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-smart-fortwo-eq/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 19 Sep 2024 06:58:24 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4913</guid>

					<description><![CDATA[<p>Czy uwierzyłbyś, że jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na Carvago jest elektryczna wersja kultowego miejskiego minivana? Właściwie ma to sens. W rzeczywistości Smart ForTwo EQ to świetny sposób dla mieszkańców większych miast na codzienne dojazdy do pracy przy minimalnych kosztach eksploatacji i bez kłopotów ze znalezieniem wystarczająco dużego miejsca parkingowego. Jego największa wada, czyli wysoka [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-smart-fortwo-eq/">Wybieramy z oferty: Smart ForTwo EQ</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Czy uwierzyłbyś, że jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na Carvago jest elektryczna wersja kultowego miejskiego minivana? Właściwie ma to sens. W rzeczywistości Smart ForTwo EQ to świetny sposób dla mieszkańców większych miast na codzienne dojazdy do pracy przy minimalnych kosztach eksploatacji i bez kłopotów ze znalezieniem wystarczająco dużego miejsca parkingowego. Jego największa wada, czyli wysoka cena zakupu, została zniwelowana przez rynek samochodów używanych &#8211; najnowszą generację elektrycznych Smartów można kupić już od 34 360 złotych (200 000 koron).</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago można wybierać spośród ponad 2 500 egzemplarzy <a href="https://carvago.com/pl/samochody/smart/fortwo" target="_blank" rel="noopener">Smarta ForTwo EQ</a>. Dziś interesować nas będzie generacja 453, produkowana do ubiegłego roku, kiedy to marka wprowadziła na rynek zupełnie nową generację modeli, opracowaną w ramach joint venture pomiędzy Grupą Mercedes-Benz a chińskim koncernem Geely. Elektryczna wersja ForTwo 453 pierwotnie występowała pod starszą nazwą Electric Drive, ale w 2018 roku otrzymała nazwę EQ. Od czerwca 2019 r. Smart nie jest produkowany z napędem innym niż elektryczny.</span></p>
<h3><strong>Używany Smart ForTwo EQ: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Podobnie jak w przypadku wersji spalinowych, Smart oferował dwa style nadwozia: Coupe i popularny kabriolet ze składanym dachem.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Od początku do końca model ten był produkowany z jednym wariantem napędu. Zamontowany z tyłu silnik elektryczny o mocy 60 kW (82 KM) napędzał tylne koła i był zasilany baterią litową o nominalnej pojemności 17,6 kWh (16,7 użytecznej).</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Bateria była objęta gwarancją na 8 lat lub 100 000 km. W chwili pisania tego tekstu wszystkie samochody oferowane obecnie na Carvago mieszczą się w limitach wieku i przebiegu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Pomimo tego, że jest to miejski minivan, producent wyposażył akumulator w chłodzenie cieczą. Nadmierna degradacja nie jest spotykana w tej generacji. Należy jednak wziąć pod uwagę, że pojemność naturalnie maleje wraz z upływem czasu, a wraz z nią zasięg na jednym ładowaniu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Po przejściu na bardziej rygorystyczną normę homologacyjną WLTP, Smart deklarował zasięg 133 km. W praktyce, w normalnym użytkowaniu, było to raczej sto. Na nowym samochodzie. Wraz z wiekiem i przebiegiem rzeczywisty zasięg może spaść do 70-80 km.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Standardowo Smart ForTwo EQ był ładowany jednofazowo, ale za dodatkowe 990 euro producent zamontował trójfazową ładowarkę o mocy 22 kW. W połączeniu z pasującą skrzynką ścienną, baterię można w pełni naładować w 60 minut. Z normalnego gniazdka zajmuje to 6 godzin.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W mieście Smart jest bardzo przyjemny w prowadzeniu i zaskakująco zwrotny. To nie tylko natychmiastowe reakcje napędu elektrycznego, ale także dobry stosunek mocy do masy &#8211; nawet w wersji elektrycznej samochód waży nieco ponad tonę.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Przy krótkim rozstawie osi wynoszącym 1873 mm nie można oczekiwać dużego komfortu zawieszenia ani poczucia niezachwianej stabilności na autostradzie. Ale gdy po raz pierwszy wciśniesz się w przestrzeń, której inni kierowcy nie mogą wykorzystać, z przyjemnością wybaczysz to Smartowi.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Stan kosmetyczny samochodów używanych nie jest zazwyczaj salonowy. Życie miejskiego &#8222;zoomera&#8221; odbije swoje piętno na jasnej tapicerce i twardych plastikach. Mechanicy Carvago nie napotykają jednak żadnych poważnych problemów podczas kontroli używanych Smartów ForTwo EQ.</span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz od nas wymarzonego <a href="https://carvago.com/pl/samochody/smart/fortwo" target="_blank" rel="noopener">Smarta ForTwo EQ</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie technicznym wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim &#8211; od wykupu, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Ty możesz cieszyć się z dostarczenia samochodu pod same drzwi.</span></p>
<p><a href="https://carvago.com/pl/samochody/smart/fortwo" target="_blank" rel="noopener"><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter wp-image-4914 size-full" src="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Smart-ForTwo-EQ-380x132-1.jpg" alt="" width="380" height="132" srcset="https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Smart-ForTwo-EQ-380x132-1.jpg 380w, https://blog.carvago.com/wp-content/uploads/2024/09/POL-Carvago-Blog-Smart-ForTwo-EQ-380x132-1-300x104.jpg 300w" sizes="(max-width: 380px) 100vw, 380px" /></a></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-smart-fortwo-eq/">Wybieramy z oferty: Smart ForTwo EQ</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Ford Mondeo</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-ford-mondeo/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 06 Sep 2024 06:55:49 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4794</guid>

					<description><![CDATA[<p>Mondeo to już przeszłość na rynku nowych samochodów &#8211; ostatnie egzemplarze zjechały z linii w marcu 2022 roku, dokładnie 29 lat po tym, jak pierwsza generacja trafiła do sprzedaży. Jednak wśród samochodów używanych Mondeo jeszcze przez długi czas pozostanie jednym z najbardziej pożądanych modeli. Choćby dlatego, że zawsze będzie tańszy niż Passat z porównywalnym układem [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-ford-mondeo/">Wybieramy z oferty: Ford Mondeo</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Mondeo to już przeszłość na rynku nowych samochodów &#8211; ostatnie egzemplarze zjechały z linii w marcu 2022 roku, dokładnie 29 lat po tym, jak pierwsza generacja trafiła do sprzedaży. Jednak wśród samochodów używanych Mondeo jeszcze przez długi czas pozostanie jednym z najbardziej pożądanych modeli. Choćby dlatego, że zawsze będzie tańszy niż Passat z porównywalnym układem napędowym, wyposażeniem i przebiegiem.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago.com możesz wybierać spośród ponad 1000 samochodów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/ford/mondeo" target="_blank" rel="noopener">Ford Mondeo</a>. Silniki benzynowe stanowią około jednej piątej oferty, a hybrydy prawie jedną czwartą. Reszta to diesle. </span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Choć nie widać tego po wyglądzie, modele S-Max i Galaxy z dużą kabiną również wykorzystują tę samą technologię, co Mondeo. Wiele mocnych i słabych stron jest zatem wspólnych dla tych trzech modeli.</span></p>
<h3><strong>Używany Ford Mondeo: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Najnowsza, czwarta generacja, od początku była opracowywana przez Forda z myślą o sprzedaży w Europie i Ameryce (pod nazwą Fusion). Trzeba przyznać, że my, Europejczycy, zapłaciliśmy za to pewną cenę. Musieliśmy zaakceptować tańszy amerykański projekt wnętrza i tylko przeciętną przestrzeń wewnętrzną, podczas gdy Amerykanie otrzymali wysokiej klasy europejskie podwozie z mocno zaprojektowaną tylną osią. Dzięki temu Mondeo prowadzi się lepiej i bardziej wyrafinowanie niż wiele droższych samochodów.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W porównaniu do swoich poprzedników, najnowsze Mondeo miało znacznie większe ambicje premium. W swojej topowej wersji Vignale było w stanie zaoferować adaptacyjne reflektory LED, przednie fotele z pełnym masażem i 11 poduszkami czy technologię aktywnego tłumienia hałasu. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Większość samochodów na rynku to jednak znacznie skromniej wyposażone egzemplarze z flot korporacyjnych. Nawet jeśli nie potrzebujesz luksusu do szczęścia, unikaj przynajmniej samochodów z podstawowymi reflektorami halogenowymi; świecą naprawdę słabo.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Niestety, ani lakier nadwozia, ani plastiki we wnętrzu nie najlepiej znoszą upływ czasu. W rezultacie starsze samochody mogą wyglądać na nieco &#8222;zużyte&#8221;. Ale nie zniechęcaj się &#8211; mechanika jest (z pewnymi wyjątkami, patrz poniżej) dość solidna.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Nadwozie sedana pozostało zarezerwowane dla Mondeo Hybrid i Vignale w tej generacji. Zwykłe Mondeo &#8211; o ile nie jest to kombi &#8211; jest zawsze liftbackiem.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Napęd na wszystkie koła, który Mondeo czwartej generacji oferowało po raz pierwszy, jest niezwykle rzadki na rynku. A szkoda, bo w praktyce okazuje się całkowicie bezawaryjny. Ford nie zaleca nawet wymiany oleju, ale my zdecydowanie zalecamy to co cztery lata lub 120 000 kilometrów. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Również mechanicznie podwozie jest bardzo trwałe, a problemy pojawiają się dopiero przy przebiegu około 250 000 km i można sobie z nimi poradzić stosunkowo tanio.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Z automatem sprawa jest bardziej skomplikowana. Dwusprzęgłowy PowerShift, montowany w dieslach 2.0 TDCi do 2018 roku, gwarantuje kosztowne problemy. Wraz z nowymi dieslami 2.0 EcoBlue pojawił się znacznie bardziej niezawodny ośmiobiegowy automat &#8211; ale same silniki, dla kontrastu, cierpiały na wiele chorób wieku dziecięcego. Tak więc osobom zainteresowanym dieslem z automatem możemy polecić tylko 2.0 EcoBlue z 2020 i 2021 roku.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jeśli częściej jeździsz po mieście niż po autostradzie, nie ma powodu, by obawiać się hybrydy. Nie jest ona agresywna i może spalić pięć litrów w ruchu miejskim. Należy tylko pamiętać, że akumulator systemu hybrydowego zajmuje dużo miejsca w bagażniku.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Pomijając usterki silników wysokoprężnych (1.5 TDCi obok pierwszego 2.0 EcoBlue) i skrzyń biegów PowerShift, mechanicy Carvago podczas kontroli używanych Fordów Mondeo napotykają w zasadzie tylko na zużyte hamulce. </span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Gdy wybierzesz <a href="https://carvago.com/pl/samochody/ford/mondeo" target="_blank" rel="noopener">Forda Mondeo</a> z naszej oferty na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy raport <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześlemy Ci szczegółowy raport na temat jego stanu, wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim &#8211; od jego odkupienia, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz już tylko czekać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-ford-mondeo/">Wybieramy z oferty: Ford Mondeo</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Audi A4 B9</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a4-b9/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 22 Aug 2024 06:00:57 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4781</guid>

					<description><![CDATA[<p>Podobnie jak BMW 3 i Mercedes C, Audi A4 jest alternatywą premium dla masowych modeli klasy średniej. Dziś skupimy się na obecnej generacji „B9” (czyli właśnie Type 8W). Jest ona dostępna w sprzedaży od 2015 roku, dzięki czemu zwłaszcza starsze modele są przystępne cenowo nawet dla przeciętnych nabywców samochodów używanych. Na Carvago można wybierać spośród [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a4-b9/">Wybieramy z oferty: Audi A4 B9</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Podobnie jak BMW 3 i Mercedes C, Audi A4 jest alternatywą premium dla masowych modeli klasy średniej. Dziś skupimy się na obecnej generacji „B9” (czyli właśnie Type 8W). Jest ona dostępna w sprzedaży od 2015 roku, dzięki czemu zwłaszcza starsze modele są przystępne cenowo nawet dla przeciętnych nabywców samochodów używanych.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago można wybierać spośród ponad <a href="https://carvago.com/pl/samochody?model-family-group[]=1906" target="_blank" rel="noopener">10 000 egzemplarzy Audi A4</a>. Z kilkoma wyjątkami są to zawsze samochody generacji B9. Biorąc pod uwagę, jak silnie marka „quattro” jest kojarzona z Audi, może zaskakiwać fakt, że napęd na wszystkie koła jest daleki od powszechności. Posiada go tylko około 40 procent oferowanych samochodów. Osoby zainteresowane kombi będą miały znacznie łatwiejszy wybór niż ci, którzy chcą sedana &#8211; praktyczniejsze nadwozie prowadzi w stosunku niemal 9:1. Jeszcze silniejsza jest dominacja automatycznych skrzyń biegów nad manualnymi.</span></p>
<h3><strong> Używane Audi A4 B9: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Chociaż mniejsze modele Audi są technicznie niemal identyczne z VW, Seatem i Skodą, nie dotyczy to już A4. Model ten bazuje na zmniejszonej platformie MLB Evo z silnikami montowanymi wzdłużnie i trapezowym zawieszeniem przednim, z którego korzystają również flagowe modele A8 i Q7. Skutkuje to wyższym poziomem technicznym i jezdnym, ale także wyższymi wymaganiami serwisowymi.</span></li>
<li>W 2020 roku nastąpił lifting, czasami określany jako B9.5. Oprócz nowych linii nadwozia, przyniósł on nowy system z ekranem dotykowym i silniki nowej generacji z technologią mild-hybrid.</li>
<li>Pomimo podobnych wymiarów zewnętrznych, A4 nie jest tak przestronne w środku jak VW Passat. Ale BMW 3 i Mercedes C mają ten sam „problem”. Wynika to z wymagań przestrzennych wzdłużnie zamontowanego silnika i napędu na wszystkie koła z międzyosiowym mechanizmem różnicowym.</li>
<li>A4 Avant kombi dostępne jest również w wersji Allroad, przystosowanej do jazdy po nieutwardzonych drogach. Można ją znaleźć jako samodzielny model w naszej ofercie, co dotyczy również usportowionych pochodnych S4 i RS4.</li>
<li>Sportowe Audi S4 z sześciocylindrowym silnikiem 3.0 TFSI wygląda kusząco, ale przy dużych przebiegach grozi kosztownymi awariami mechanicznymi rozrządu i zużytymi sprzęgłami w sportowym mechanizmie różnicowym, co w obu przypadkach oznacza naprawy kosztujące tysiące złotych.</li>
<li>Nawet pożądany sześciocylindrowy diesel 3.0 TDI nie jest obcy problemom ze skrzynią biegów (i, w mocniejszych wersjach, sportowym dyferencjałem) przy dużych przebiegach.</li>
<li>Nasz wybór to (jak już wielokrotnie) czterocylindrowy 2.0 TFSI w modelu 40 TFSI (140 kW/190 KM) &#8211; cichy, reaktywny i zaskakująco niezawodny na długich trasach. Możemy również polecić diesle 2.0 TDI, jedynie wersja Evo (40 TDI) o mocy 150 kW z pierwszych lat produkcji (2020-2021) ma problemy z wyższym zużyciem oleju, podobnie jak w innych modelach VW.</li>
<li>Zapytasz teraz, czy jest jakaś korzyść z całej tej drogiej i wymagającej technologii? Oczywiście. A4 jest zawsze bardziej wyrafinowane niż Passat czy Superb z tym samym silnikiem. Bez sportowego podwozia może być fantastycznie wygodne i nadal świetnie się prowadzić. Nawet ze słabszymi silnikami zawsze ma solidniejszą wersję skrzyni DSG (w Audi nazywaną S tronic) z „mokrymi” sprzęgłami. Lepsze jest też wykonanie warsztatowe czy gama wyposażenia opcjonalnego.</li>
<li>Niektóre warianty A4 quattro mają napęd na wszystkie koła rozwiązywany nie przez międzyosiowy mechanizm różnicowy, ale przez prostsze sprzęgło łopatkowe. Są one nazywane „quattro ultra”. W przypadku samochodów sprzed faceliftingu są to głównie 2.0 TDI z manualną skrzynią biegów i 2.0 TFSI 185 kW lub 45 TFSI (późniejsze oznaczenie tego samego silnika) również z manualną skrzynią biegów, a od 2018 r. również z S tronic. Po faceliftingu tylko sześciocylindrowe silniki pozostały z tradycyjnym quattro.</li>
<li>Podczas przeglądów używanych Audi A4 B9 mechanicy Carvago od czasu do czasu natrafiają na wycieki z układu chłodzenia i skrzyni biegów, wadliwe czujniki NOx i luzy na przedniej osi przy dużych przebiegach. Złożona elektronika pokładowa zazwyczaj nie sprawia żadnych problemów.</li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;"> Kiedy wybierzesz wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody?model-family-group[]=1906" target="_blank" rel="noopener">Audi A4</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle Ci szczegółowy raport o stanie pojazdu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od jego odkupienia, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Ty możesz już tylko czekać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-audi-a4-b9/">Wybieramy z oferty: Audi A4 B9</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Mercedes-Benz Klasy E W213</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/nasz-wybor-mercedes-benz-klasy-e-w213/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 09 Aug 2024 07:26:35 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4798</guid>

					<description><![CDATA[<p>Poprzednia generacja kultowej Klasy E była sprzedawana w latach 2016-2022. Ponieważ klienci stopniowo przesiadają się na najnowszy model, oferta ekscytujących pojazdów używanych Klasy E poprzedniej generacji szybko rośnie. Na Carvago znajdziesz Klasę E w podziale na poszczególne opcje silnikowe (E200, E220 itp.), ale możesz także filtrować całą gamę jednocześnie. Można tu znaleźć ponad 4000 pojazdów [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/nasz-wybor-mercedes-benz-klasy-e-w213/">Wybieramy z oferty: Mercedes-Benz Klasy E W213</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Poprzednia generacja kultowej Klasy E była sprzedawana w latach 2016-2022. Ponieważ klienci stopniowo przesiadają się na najnowszy model, oferta ekscytujących pojazdów używanych Klasy E poprzedniej generacji szybko rośnie. Na Carvago znajdziesz Klasę E w podziale na poszczególne opcje silnikowe (E200, E220 itp.), ale możesz także filtrować <a href="https://carvago.com/pl/samochody?model-family-group[]=1790" target="_blank" rel="noopener">całą gamę jednocześnie</a>. Można tu znaleźć ponad 4000 pojazdów generacji W213.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Stosunek sedanów i kombi jest prawie równy. Około jeden na trzy samochody oferuje napęd na wszystkie koła 4Matic, a skrzynia biegów jest zawsze automatyczna. Jeśli chodzi o warianty układu napędowego, diesel ma około 44% udziału, a reszta jest mniej więcej równo podzielona między benzynę i hybrydy plug-in (diesel i benzyna). Tak, ładowanie Klasy E jest zaskakująco powszechne!</span></p>
<h3><strong> Używany Mercedes-Benz E W213: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Chociaż w praktyce oznaczenie W213 jest często używane dla wszystkich modeli tej generacji, poprawnie odnosi się tylko do sedana. Kombi to S213, natomiast kod X213 należy do wariantu Allterrain z podwyższonym podwoziem w stylu Audi A6 Allroad czy Volvo V90 Cross Country.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Klasa E, wraz z Audi A6 i BMW serii 5, tworzy klasę premium średnią wyższą. Idzie to w parze z dojrzałością techniczną, ale także z kosztami serwisu. Trzeba się z tym liczyć.</span></li>
<li>W przeszłości Klasa E zyskała reputację komfortowego wozu, ale ta generacja ma również coś do zaoferowania dynamicznym kierowcom. Zwłaszcza w odpowiedniej specyfikacji. Możliwości konfiguracji są &#8211; jak w przypadku wszystkich modeli premium &#8211; niezwykle szerokie.</li>
<li>Opinie na temat zaokrąglonego wyglądu zewnętrznego są różne, ale prawie wszyscy zachwycają się wnętrzem W213. Jest niemal nie do odróżnienia od Klasy S z epoki, uczciwie wykonane i wielu podoba się bardziej niż nieco „przesadzona”, wypełniona kolorami kabina najnowszej Klasy E.</li>
<li>Oprócz komfortowego zawieszenia (poza sportowym podwoziem) i spójnego wygłuszenia, do ogólnego poziomu komfortu przyczyniają się również dobrze skalibrowane systemy wspomagania. Nawet zagorzali przeciwnicy wspomagania kierownicy przekonają się do jego precyzyjnego działania.</li>
<li>Z punktu widzenia nabywcy samochodu używanego, wysoka popularność Klasy E wśród operatorów taksówek, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych, takich jak Uber, jest czynnikiem ryzyka. Zwłaszcza w przypadku samochodów z podstawowymi silnikami czterocylindrowymi i skromniejszym wyposażeniem konieczne jest szczególnie dokładne sprawdzenie ich stanu technicznego i historii.</li>
<li>Mówiąc o czynnikach ryzyka, radzimy unikać diesli E200d i E220d do 2018 roku włącznie, ponieważ są one narażone na kosztowne mechaniczne awarie mechanizmu rozrządu. Z kolei wersje benzynowe E200, E300 i E350 (silnik M264 w różnych poziomach dostrojenia) są zagrożone przez wersję mild-hybrid, sprzedawaną od 2019 roku do końca produkcji. Nie z powodu systemu hybrydowego, jak mogłoby się wydawać, ale z powodu „starej szkoły” usterki w postaci awarii głowicy cylindrów.</li>
<li>Niestety, awaria zawieszenia pneumatycznego jest również w pewnym sensie tradycyjną usterką. Jednak to kompresor ulega awarii, a nie same miechy powietrzne, jak w starszych Mercedesach.</li>
<li>Natomiast napęd na wszystkie koła 4Matic nie stwarza tutaj zwiększonego ryzyka serwisowego, a solidna automatyczna skrzynia biegów 9G-tronic również działa niezawodnie, o ile nie zaniedbuje się wymiany oleju po zalecanych pięciu latach.</li>
<li>Z wyjątkami wymienionymi powyżej, silniki są niezawodne. Dotyczy to nawet skomplikowanych technicznie hybryd plug-in, więc nie krępuj się wybierać zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami. W końcu, gdybyśmy mieli polecić jeden konkretny silnik spośród wielu, prawdopodobnie wybralibyśmy E400d, z jego całkowicie niezależną dynamiką na autostradzie, cichą pracą i zaskakująco niskim zużyciem paliwa.</li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;"> Gdy wybierzesz swój wymarzony <a href="https://carvago.com/pl/samochody?model-family-group[]=1790" target="_blank" rel="noopener">Mercedes-Benz Klasy E</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie pojazdu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od odkupienia go, przez import do kraju, po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać, że samochód zostanie dostarczony pod Twoje drzwi.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/nasz-wybor-mercedes-benz-klasy-e-w213/">Wybieramy z oferty: Mercedes-Benz Klasy E W213</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Volkswagen Caddy IV</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volkswagen-caddy-iv/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 17 Jul 2024 06:00:50 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4776</guid>

					<description><![CDATA[<p>Wraz ze stopniowym ograniczaniem przez producentów samochodów rodzaju minivan (MPV), osoby zainteresowane przestronnymi i praktycznymi autami tłumnie przesiadły się do &#8222;osobowych&#8221; wersji lekkich samochodów dostawczych. A ponieważ niewielu stać na drogiego Volkswagena Multivana, modele o klasę mniejsze od VW Caddy są bardzo popularne w tym segmencie. Na Carvago możesz wybierać spośród ponad 4 500 pojazdów [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volkswagen-caddy-iv/">Wybieramy z oferty: Volkswagen Caddy IV</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Wraz ze stopniowym ograniczaniem przez producentów samochodów rodzaju minivan (MPV), osoby zainteresowane przestronnymi i praktycznymi autami tłumnie przesiadły się do &#8222;osobowych&#8221; wersji lekkich samochodów dostawczych. A ponieważ niewielu stać na drogiego Volkswagena Multivana, modele o klasę mniejsze od VW Caddy są bardzo popularne w tym segmencie.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago możesz wybierać spośród ponad <a href="https://carvago.com/pl/samochody/volkswagen/caddy" target="_blank" rel="noopener">4 500 pojazdów Volkswagen Caddy</a>. Na dziś pominiemy najnowszą generację, która jest bliźniakiem Forda Tourneo Connect. Przyjrzymy się poprzedniemu modelowi z lat 2015-2020, który jest dziś stosunkowo przystępny cenowo, a jego gama pozostaje dość szeroka. Jeśli przefiltrujesz na Carvago tylko samochody z więcej niż trzema miejscami (aby wykluczyć &#8222;blaszane&#8221; samochody dostawcze), nadal masz do wyboru około tysiąca samochodów.</span></p>
<h3><strong> Używany Volkswagen Caddy IV: Silniki, wyposażenie, niezawodność</strong><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">W świecie pojazdów użytkowych rozwój nie jest tak szybki; Caddy 3. generacji (typ 2K) był produkowany od 2003 do 2020 roku! Ale w 2015 roku nastąpiła poważna modernizacja, a wraz z nią pojawiła się nieco myląca nazwa Caddy IV. To właśnie o tym modelu mówimy dzisiaj.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Modernizacja przyniosła między innymi nowe silniki, w tym diesle spełniające normę Euro 6, nieskażone aferą Dieselgate. Działają one lepiej, są bardziej ekonomiczne i niezawodne.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jeśli chcesz silnik benzynowy, szukaj jednostki 1.4 TSI. Bazowe</span> <span style="font-weight: 400;">1.2 jest niezawodne, ale dynamicznie nadaje się tylko do podmiejskich dojazdów do pracy samochodem bez ładunku.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Pod względem kosztów eksploatacji ciekawą alternatywą może być silnik 1.4 TGI zasilany sprężonym gazem ziemnym (CNG). Czasami jednak w przyszłości nie unikniemy kosztów związanych z utrzymaniem instalacji gazowej.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W ofercie były dwie długości nadwozia &#8211; oprócz podstawowego Caddy, jest też o pół metra dłuższy Caddy Maxi, który może sporo ważyć.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podobnie jak w większości vanów, tylne rzędy siedzeń można zdemontować. Spodziewaj się jednak, że będzie to dość pracochłonne; nie jest to do końca zgodne z częstymi zmianami z pięcioosobowego na dwumiejscowy i z powrotem.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jednym z powodów popularności Caddy jest jego przyjazne prowadzenie i stosunkowo przyzwoite właściwości jezdne. Jednak podwozie, przystosowane do przewozu całej rodziny wraz z wakacyjnym ekwipunkiem, irytująco grzechocze, gdy zajmuje je tylko kierowca. Pod tym względem sztywna tylna oś jest niezaprzeczalna.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Większość reklamowanych samochodów jest wyposażona stosunkowo skromnie. Volkswagen oferował jednak także różne wersje lifestylowe, takie jak Beach, Cross czy Alltrack oraz bogate wyposażenie opcjonalne, w tym np. adaptacyjny tempomat. Bezprecedensowa w tej klasie była również możliwość zamówienia napędu na wszystkie koła 4Motion. Tak więc luksusowe Caddies istnieją. Prawdą jest, że kto szuka, ten znajduje.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Chociaż w wyższych wersjach wyposażenia Caddy często pełnił rolę samochodu rodzinnego, nikt nie kupuje samochodu tego kalibru, aby go dopieszczać w garażu. Spodziewaj się licznych defektów kosmetycznych i poobijanego wnętrza, tak po prostu jest.</span></li>
<li>Oprócz różnych uszkodzeń kosmetycznych, podczas przeglądów używanych Caddy IV mechanicy Carvago napotykają na usterki związane z ogrzewaniem. Skrzynia biegów DSG w wersji z suchym sprzęgłem montowana w słabszych wersjach silnikowych oraz system napędu na wszystkie koła 4Motion również mogą ulec awarii, jeśli zostaną zaniedbane. Tam Volkswagen zaleca wymianę oleju co 60 000 km. Jednak właściciele drugich (trzecich, czwartych&#8230;) egzemplarzy często pomijają tę kosztowną część regularnej konserwacji</li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Kiedy wybierzesz wymarzonego <a href="https://carvago.com/pl/samochody/volkswagen/caddy" target="_blank" rel="noopener">Volkswagena Caddy</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle Ci szczegółowy raport na temat jego stanu, wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyników i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim &#8211; od wykupu, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać, że samochód zostanie dostarczony pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volkswagen-caddy-iv/">Wybieramy z oferty: Volkswagen Caddy IV</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Volkswagen Touran</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volkswagen-touran/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 26 Jun 2024 07:42:29 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4806</guid>

					<description><![CDATA[<p>Mówi się, że to, co ładne, nie jest praktyczne &#8211; ale może być też odwrotnie. Pudełkowate auto Volkswagena nie wygrałoby żadnego motoryzacyjnego konkursu elegancji, ale jest gorącym towarem na rynku samochodów używanych. I słusznie. Na wciąż niewielkiej powierzchni oferuje przestronne wnętrze o ogromnym stopniu zmienności i uczciwej inżynierii, która znajduje odzwierciedlenie we wszystkim, od komfortu [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volkswagen-touran/">Wybieramy z oferty: Volkswagen Touran</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Mówi się, że to, co ładne, nie jest praktyczne &#8211; ale może być też odwrotnie. Pudełkowate auto Volkswagena nie wygrałoby żadnego motoryzacyjnego konkursu elegancji, ale jest gorącym towarem na rynku samochodów używanych. I słusznie. Na wciąż niewielkiej powierzchni oferuje przestronne wnętrze o ogromnym stopniu zmienności i uczciwej inżynierii, która znajduje odzwierciedlenie we wszystkim, od komfortu siedzenia po zachowanie w zakrętach.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Zaletą konserwatywnego designu jest ponadczasowość. Nawet w 2024 roku Touran nie wygląda na przestarzały, mimo że obecna druga generacja (typ 5T w żargonie VW) jest już w dziewiątym roku sprzedaży! Na Carvago.com możesz obecnie wybierać spośród ponad 3 800 samochodów <a href="https://carvago.com/pl/samochody/volkswagen/touran" target="_blank" rel="noopener">Volkswagen Touran</a>, z których zdecydowana większość to pojazdy drugiej generacji.</span></p>
<h3><strong>Używany Volkswagen Touran: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Chociaż Touran jest o 10 cm krótszy od obecnego VW Golfa Variant (kombi), jego rozstaw osi jest o 10 cm dłuższy! Przestrzeń wzdłużna w kabinie jest zatem iście królewska.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Modele siedmiomiejscowe oferują bagażnik o pojemności 633 litrów, podczas gdy modele pięciomiejscowe mają bagażnik o pojemności 743 litrów. Co więcej, stosunek przestrzeni pasażerskiej i bagażowej można zmienić w zależności od potrzeb, przesuwając drugi rząd siedzeń.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Touran został opracowany w czasach, zanim Volkswagen zaczął bawić się swoim najmocniejszym punktem &#8211; łatwością obsługi &#8211; w imię nowoczesności. Nie tylko podstawowa ergonomia &#8211; trójkąt kierownica-siedzenie-pedały &#8211; jest świetna, ale także ta drugorzędna. Elementy sterujące są przejrzyste, logicznie rozmieszczone i łatwe w obsłudze.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Widok z samochodu jest również dobry, nie tylko dla kierowcy, ale także dla małych pasażerów w drugim rzędzie siedzeń.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Podczas długich podróży z rodziną docenisz także dużą liczbę praktycznych schowków i pojemników.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Zdecydowanie zalecamy poszukiwanie samochodów wyposażonych w przednie fotele ergoActive, które są marką foteli certyfikowanych przez niemiecką organizację ortopedyczną AGR. Są wszechstronne i dobrze wspierają kręgosłup, dzięki czemu nie wysiądziesz z samochodu zbyt obolały nawet po wakacyjnym wyjeździe nad morze.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Oryginalny Touran miał spore braki w jakości wykonania. Producent wyciągnął jednak wnioski i samochody drugiej generacji wyglądają na bardzo dobrze zachowane nawet po dużych przebiegach.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jak na swoją klasę, Touran zaskakująco dobrze prowadzi się w zakrętach. Wynika to właściwie tylko z przeciętnego komfortu zawieszenia na wyboistym asfalcie, szczególnie w autach wyposażonych w większe dodatkowe koła.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Z szerokiej gamy silników polecamy diesla 2.0 TDI w wariancie 110 kW (150 KM). Jest on nie tylko tańszy niż mocniejsza wersja 140 kW (190 KM), ale także ma bardziej zwinne dostarczanie mocy od niskich obrotów, dając paradoksalnie żywsze wrażenie w normalnych sytuacjach eksploatacyjnych.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Najlepszym silnikiem benzynowym jest 1.4 TSI, oferowany do modernizacji w 2018 r. Późniejszy 1.5 TSI ma bardziej skomplikowaną konstrukcję, a jego witalność podkreśla fakt, że jest już homologowany zgodnie z bardziej rygorystycznymi normami emisji spalin.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Ale wyraźnie problematyczny &#8211; w przeciwieństwie do pierwszej generacji &#8211; nie jest żaden z układów napędowych. Można więc swobodnie wybierać w zależności od potrzeb i budżetu. Jedynie najsłabszy 1.2 TSI i późniejszy 1.0 TSI mogą się dość mocno nagrzewać na autostradzie przy pełnym obciążeniu.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Mechanicy Carvago, podczas oględzin używanych Touranów z automatem, skupiają się m.in. na płynności &#8222;suchej&#8221; dwusprzęgłowej skrzyni biegów DSG montowanej w silnikach benzynowych. Silniki wysokoprężne mają bardziej wytrzymałe przekładnie DSG ze sprzęgłami w kąpieli olejowej, które są znacznie trwalsze przy regularnej konserwacji. </span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W przeciwnym razie nasze kontrole CarAudit są bardziej skłonne do napotkania drobiazgów, takich jak nieprawidłowe działanie elektrycznego otwierania piątych drzwi lub przeciekanie panoramicznego dachu. </span></li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;">Kiedy wybierzesz swojego wymarzonego <a href="https://carvago.com/pl/samochody/volkswagen/touran" target="_blank" rel="noopener">Volkswagena Tourana</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle Ci szczegółowy raport na temat jego stanu, wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od odkupienia go, przez import do kraju, po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-volkswagen-touran/">Wybieramy z oferty: Volkswagen Touran</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: Toyota Corolla (E210)/Suzuki Swace</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-toyota-corolla-e210-suzuki-swace/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 14 Jun 2024 11:03:58 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4803</guid>

					<description><![CDATA[<p>Potrzebujesz oszczędnego samochodu rodzinnego, do którego wystarczy wlać benzynę i o nic się nie martwić? Nie zawiedziesz się na Corolli. Bestseller Toyoty z napędem hybrydowym, obecnie w swojej 12. generacji, okazuje się być niezawodnym samochodem bez większych słabych punktów. Na Carvago znajdziesz ponad 5000 egzemplarzy Toyoty Corolli. Z wyjątkiem obecnej generacji o nazwie kodowej E210. [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-toyota-corolla-e210-suzuki-swace/">Wybieramy z oferty: Toyota Corolla (E210)/Suzuki Swace</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Potrzebujesz oszczędnego samochodu rodzinnego, do którego wystarczy wlać benzynę i o nic się nie martwić? Nie zawiedziesz się na Corolli. Bestseller Toyoty z napędem hybrydowym, obecnie w swojej 12. generacji, okazuje się być niezawodnym samochodem bez większych słabych punktów.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago znajdziesz ponad 5000 egzemplarzy <a href="https://carvago.com/pl/samochody/toyota/corolla" target="_blank" rel="noopener">Toyoty Corolli</a>. Z wyjątkiem obecnej generacji o nazwie kodowej E210. Kombi, oznaczone jako Touring Sports, ma nieznaczną większość w gamie, a pięciodrzwiowy hatchback dzieli resztę z klasyczną czterodrzwiową limuzyną.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">A dlaczego mieszamy w to jeszcze Suzuki? Ponieważ model Swace to po prostu przemianowana Toyota Corolla Touring Sports, oferowana wyłącznie z silnikiem 1.8 Hybrid.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></p>
<h3><strong>Używana Toyota Corolla E210/Suzuki Swace: silniki, wyposażenie, niezawodność<br />
</strong></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Toyota Corolla wykorzystuje te same podstawy techniczne, co przedstawione tutaj modele Toyota C-HR i Toyota Prius. Wiele z tego, co napisaliśmy w przeszłości, dotyczy również tego modelu. Spośród silników polecamy hybrydę 1.8 lub, z pewnymi zastrzeżeniami, 2.0 (tylko hatchback i kombi). Nieoferowany już silnik 1.2 nie nadaje się do jazdy po mieście, ale nawet 1.5 Dynamic Force (tylko sedan) nie daje argumentów przemawiających za jego wyborem względem niezawodnej i oszczędnej hybrydy.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Limuzyna jest produkowana w Turcji dla Europy, a pozostałe dwie wersje nadwozia są wytwarzane w Wielkiej Brytanii. Hatchback z krótszym rozstawem osi bardziej nadaje się do roli samochodu miejskiego; potrzeby rodziny lepiej zaspokoi sedan lub, jeszcze lepiej, kombi.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Mocniejszy 2.0 Hybrid (132 kW, a następnie 144 kW od 2023 r.) zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców, ale nie są mu obce awarie spowodowane nagłą utratą płynu chłodzącego z powodu nieodpowiednich rozwiązań technicznych w zakresie systemów oczyszczania spalin.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Natomiast 1.8 Hybrid chyba nie ma w praktyce innego problemu niż wyczerpany akumulator 12V, a po zeszłorocznym wzroście mocy z 90 do 103 kW i zwiększeniu akumulatora trakcyjnego wydaje się zwinniejszy niż wcześniej.</span></li>
<li>Co ciekawe, aż do zeszłorocznej modernizacji, sedan miał znacznie większy akumulator trakcyjny niż pozostałe dwie wersje nadwozia (1,3 vs 0,75 kWh). Wraz z liftingiem, bateria zarówno w jednostkach 1.8 Hybrid, jak i 2.0 Hybrid została wzmocniona do identycznej 2,45 kWh.</li>
<li>W samochodach o bardzo dużym przebiegu (zazwyczaj taksówkach) akumulator trakcyjny ma naturalnie mniejszą pojemność, więc samochód częściej korzysta z silnika spalinowego i ma nieco wyższe zużycie paliwa, ale sam system hybrydowy nadal działa.</li>
<li>Sedan został zaprojektowany jako bardziej komfortowy i tradycyjny model. Pozostałe dwie wersje pokonują zakręty bardziej zwinnie, szczególnie hatchback wygląda niemal sportowo przy krótkim rozstawie osi.</li>
<li>Hybrydowy układ napędowy najlepiej sprawdza się w mieście, gdzie może być wręcz zaskakująco oszczędny, a dzięki korzystnemu składowi spalin znacznie bardziej przyjazny dla powietrza niż konwencjonalne silniki spalinowe.</li>
<li>To, co Corolla nie zachwyca, to redukcja hałasu przy prędkościach autostradowych i interfejs systemu pokładowego, szczególnie w samochodach przed ubiegłorocznym liftingiem. Pod tym względem Toyota ma znaczne rezerwy w porównaniu do konkurencji.</li>
<li>Popytem cieszą się samochody w wykończeniu GR Sport ze sportowym pakietem zewnętrznym i zabawnymi anatomicznymi fotelami.</li>
<li>Poza wyżej wymienionymi problemami, nie ma typowych dla Corolli niedoróbek mechanicznych, usterek elektronicznych czy usterek spowodowanych wadami wykonania. Podczas przeglądów mechanicy Carvago najczęściej spotykają się ze stukaniem przedniego drążka stabilizatora, ale jest to ogólna usterka, która nie omija większości samochodów prędzej czy później przy dużych przebiegach.</li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;"> Gdy wybierzesz unas swoją wymarzoną <a href="https://carvago.com/pl/samochody/toyota/corolla" target="_blank" rel="noopener">Toyotę Corollę</a> na Carvago.com, wyślemy do niej mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie technicznym wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od wykupu, przez import do kraju, po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-toyota-corolla-e210-suzuki-swace/">Wybieramy z oferty: Toyota Corolla (E210)/Suzuki Swace</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wybieramy z oferty: BMW X1 U11</title>
		<link>https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x1-u11/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Carvago]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 21 May 2024 08:52:24 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Wybieramy z oferty]]></category>
		<category><![CDATA[top-top]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://blog.carvago.com/?p=4953</guid>

					<description><![CDATA[<p>Najnowsza generacja najmniejszego SUV-a BMW to właściwie wciąż nowość &#8211; trafiła do sprzedaży dopiero pod koniec 2022 r. Nie wprowadzono w niej żadnych większych zmian technicznych, ale jej ostro ścięta stylistyka i całkowicie nowe wnętrze sprawiają, że wygląda znacznie nowocześniej niż jej poprzednik, BMW X1 generacji F48. Na Carvago do wyboru jest ponad 7 500 [&#8230;]</p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x1-u11/">Wybieramy z oferty: BMW X1 U11</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-weight: 400;">Najnowsza generacja najmniejszego SUV-a BMW to właściwie wciąż nowość &#8211; trafiła do sprzedaży dopiero pod koniec 2022 r. Nie wprowadzono w niej żadnych większych zmian technicznych, ale jej ostro ścięta stylistyka i całkowicie nowe wnętrze sprawiają, że wygląda znacznie nowocześniej niż jej poprzednik, BMW X1 generacji F48.</span></p>
<p><span style="font-weight: 400;">Na Carvago do wyboru jest ponad 7 500 egzemplarzy <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/x1" target="_blank" rel="noopener">BMW X1</a>, w tym nieco ponad tysiąc najnowszej generacji U11, których liczba szybko rośnie. Około połowa z nich posiada napęd na wszystkie koła xDrive. Silniki wysokoprężne stanowią mniejszość, ale z pewnością nie są rzadkością &#8211; około jedna czwarta oferowanych samochodów jest napędzana olejem napędowym. Ci, którzy szukają manualnej skrzyni biegów, nie będą już mogli tego zrobić; wszystkie nowe X1 mają automat.</span></p>
<h3><strong>Używane BMW X1 U11: silniki, wyposażenie, niezawodność</strong><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></h3>
<ul>
<li><span style="font-weight: 400;">Być może jest to najmniejszy SUV BMW, chociaż nie jest on wcale taki mały. Podstawowe wymiary z grubsza odpowiadają Volkswagenowi Tiguanowi, a potencjał rodzinny modelu jest ograniczony bardziej przez wielkość bagażnika niż przestrzeń pasażerską. Ta ostatnia jest bardzo zadowalająca również z tyłu.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Tradycyjnie szeroka gama silników zaczyna się od 1,5-litrowego trzycylindrowca o mocy 122 KM w sDrive16i, a kończy na dwulitrowym silniku o mocy 300 KM w sportowym wariancie M35i.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W przeszłości BMW nie przyzwyczaiło nas zbytnio do tego, że to samo oznaczenie silnika może oznaczać mniejszą moc &#8211; na przykład popularny model xDrive20d został osłabiony o 30 KM między generacjami.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Najsłabsze silniki benzynowe i wysokoprężne napędzają tylko przednie koła (sDrive). Z drugiej strony, najlepsze konwencjonalne silniki to zasadniczo &#8222;czterokołowy&#8221; xDrive i można wybierać w środkowej części gamy silników.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">W ofercie są od razu dwie hybrydy plug-in, xDrive25e i xDrive30e. Oba bazują na wspomnianym wcześniej trzycylindrowym silniku benzynowym o pojemności 1,5 litra, a bateria jest taka sama, o pojemności 16,3 kWh (14,2 kWh użytkowej). xDrive30e ma jednak znacznie wyższą całkowitą moc wyjściową, 240 kW (326 KM) w porównaniu do 180 kW (245 KM), dzięki znacznie mocniejszemu silnikowi na tylnej osi.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Pojazdy z pakietem M Sport cieszą się dużym zainteresowaniem. Wyglądają świetnie i pokonują zakręty odważniej dzięki obniżonemu podwoziu z adaptacyjnymi amortyzatorami, ale kosztem nieprzyjemnego drżenia na kiepskim asfalcie. W końcu komfort zawieszenia nie jest mocną stroną X1, nawet w zwykłych wersjach.</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Za to BMW świetnie opanowało działanie technologii wspomagających czy bezprzewodowych aktualizacji systemu pokładowego. Jakość wszystkich wyświetlaczy, w tym przezroczystego (jeśli samochód jest w niego wyposażony), a także materiałów i ich wykonania również stoi na najwyższym poziomie. W tym samochodzie siedzi się z przyjemnością!</span><span style="font-weight: 400;"><br />
</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jak zawsze w przypadku modeli premium musimy zaznaczyć, że zakres wyposażenia opcjonalnego jest bardzo szeroki i trzeba dopłacić nawet za niektóre pozornie powszechne elementy. Dlatego zawsze dokładnie sprawdź, czy samochód, który oglądasz, ma wszystkie pożądane cechy i funkcje. Jeśli zamawiasz u nas samochód, możesz poprosić o sprawdzenie CarAudit pod kątem określonych elementów wyposażenia podczas składania zamówienia.</span></li>
<li><span style="font-weight: 400;">Jako bardzo młody model, BMW X1 U11 nie wykazuje jeszcze żadnych typowych usterek mechanicznych. Ewentualne skargi klientów dotyczą głównie bezprzewodowego ładowania telefonów i różnych funkcji systemu pokładowego, ale producent zajmuje się tym poprzez bieżące aktualizacje &#8211; głównie zdalnie, jak już wspomniano. Jeśli mechanicy Carvago wykryli już usterkę w ramach CarAudit, są to jedynie kosmetyczne uszkodzenia spowodowane użytkowaniem.</span></li>
<li>Entuzjastów motoryzacji może zainteresować fakt, że X1 korzysta z tej samej platformy UKL, co Mini Countryman, a większość technologii jest również taka sama, choć nie zorientowałbyś się o tym, patrząc na niego.</li>
</ul>
<p><span style="font-weight: 400;"> Kiedy wybierzesz swoje wymarzone <a href="https://carvago.com/pl/samochody/bmw/x1" target="_blank" rel="noopener">BMW X1</a> na Carvago.com, wyślemy do niego mechanika, który przeprowadzi szczegółowy <a href="https://carvago.com/pl/caraudit" target="_blank" rel="noopener">CarAudit</a> i prześle szczegółowy raport o stanie pojazdu wraz ze zdjęciami. Jeśli będziesz zadowolony z wyniku i zdecydujesz się na zakup samochodu, zajmiemy się wszystkim, od jego odkupu, przez import do kraju, aż po rejestrację w wydziale komunikacji. Możesz po prostu oczekiwać na dostarczenie samochodu pod Twoje drzwi.</span></p>
<p>Článek <a href="https://blog.carvago.com/pl/wybieramy-z-oferty-bmw-x1-u11/">Wybieramy z oferty: BMW X1 U11</a> se nejdříve objevil na <a href="https://blog.carvago.com/pl/">Carvago Blog</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
