Vybíráme z nabídky: Seat Tarraco

Foto: Seat

Španělská značka SEAT (opravdu se to správně píše velkými písmeny, jde o zkratku slov Sociedad Española de Automóviles de Turismo, ale my nadále zůstaneme u zlidovělého tvaru Seat) je téměř na všech evropských trzích s výjimkou domácího trochu přehlížená. Co je pro racionálně uvažující zájemce o vůz z druhé ruky dobrá zpráva – Seaty vždy pořídíte výhodněji než technicky ekvivalentní modely od mateřského Volkswagenu či Škody. SUV Tarraco je toho skvělým příkladem.

Tarraco je doslova dvojčetem Tiguanu Allspace a dokonce se vyrábí společně s ním na jedné lince ve Wolfsburgu, podobně jako je menší Seat Ateca klonem Škody Karoq a vyrábí se v českých Kvasinách. Jde tedy o velké, volitelně až sedmimístné SUV, které svojí technikou, prostorností i výbavou uspokojí i náročného zákazníka.

Zajímavostí je, že o názvu modelu rozhodlo lidové hlasování. Z více než 10 tisíc návrhů od veřejnosti vybrala automobilka pět finálních. Více než třetina ze 150 tisíc hlasujících se rozhodla právě pro Tarraco, což byl za dob Římského impéria název dnešní Tarragony. Mimochodem, u nás na Carvago.com můžete vybírat z více než 1200 nových i ojetých vozů Seat Tarraco.

Co byste měli o Seatu Tarraco vědět

  • V souladu se zaměřením značky je naladěn poměrně sportovně, což ale v tomto případě není vykoupeno zhoršeným jízdním komfortem. Podvozek je příjemně jistý a mnoho vozů na trhu má dokonce koncernové „progresivní“ řízení s proměnným převodem. 
  • Ještě sportovnější naladění nabízí varianta FR. Adaptivní tlumiče zde tak nejsou potřeba. Fungují sice dobře, ale do budoucna představují zbytečné servisní riziko a Tarraco má přesvědčivé jízdní vlastnosti i bez nich.
  • Materiály v interiéru působí méně honosně než v Tiguanu, ergonomicky je ale vše v nejlepším pořádku. A třeba displej palubního systému trůní hezky v horní části palubní desky, není utopený dole na středovém panelu jako ve VW.
  • Objem zavazadlového prostoru je velkorysých 760 l, sklopením zadních sedadel ho pak zvětšíte na bezmála dva krychlové metry (1920 l). I sedmimístná verze v základní konfiguraci ale nabízí parádních 700 litrů.
  • K praktické využitelnosti přispívá také sklopné sedadlo spolujezdce, které umožňuje převážet uvnitř extrémně dlouhá břemena.
  • Nejvýkonnější benzinový i naftový motor v kombinaci s automatem a pohonem všech kol utáhnou přívěs o hmotnosti 2300 kg, k tahání dvoutunového vleku ale stačí už 150koňový diesel s předním pohonem.
  • Za nejlepší motory pro Tarraco považujeme oba dvoulitry, 2.0 TSI i 2.0 TDI, nejlépe ve variantách 140 kW a montovaných do roku 2020. 
  • Oproti Tiguanu Allspace i třetímu sourozenci v podobě Škody Kodiaq má španělské SUV skromnější nabídku příplatkové výbavy. Třeba ventilovaná sedadla v ní nenajdete vůbec, dnes hodně žádaný vyhřívaný volant se do ní dostal až v roce 2020.
  • Mechanici Carvago se při prověrkách Seatů Tarraco mimo jiné zaměřují zejména na stav předního zavěšení, chování převodovek DSG, funkčnost asistenčních systémů a kondici brzd, které jako u mnoha jiných modelů skupiny VW podléhají korozi i rychlému opotřebení. 

Když si vyberete svůj vysněný Seat Tarraco u nás na Carvago.com, vyšleme k němu mechanika, který provede podrobnou kontrolu CarAudit a pošle vám detailní zprávu o stavu vozu. Budete-li s výsledkem spokojeni a vůz od nás objednáte, vyřídíme všechno potřebné od výkupu přes dovoz do země až po přihlášení do evidence vozidel. Vy se už jen můžete těšit, až vám auto přistavíme přímo před dům.

Sdílet článek:
Condividi l’articolo:
Zdieľať článok:

Podobné články Articoli simili: Podobné články:

Český vůz střední třídy, v němž si můžete natáhnout nohy jako v limuzíně, je na trhu již přes dvacet let. Zatímco první Superb, postavený na prodloužené platformě VW Passat…
BMW X1 je nejmenší SUV mnichovské značky. Loňský příchod nové generace U11 s ostře řezaným designem a ultramoderním interiérem se příznivě odrazil na cenách generace předchozí, prodávané v letech…
Na rozdíl od většího Kodiaqu neznamenal model Karoq pro značku Škoda vstup do nového segmentu. Kompaktní SUV totiž Škodovka prodávala už od roku 2009, kdy se v její nabídce…