Vybíráme z nabídky: Ford Focus 4. generace

Foto: Ford

Přestože je nejen na našem trhu mnohými přehlížený, Ford Focus dlouhodobě patří k nejprodávanějším ojetinám. Tři roky po uvedení aktuální, čtvrté generace je na trhu už slušná nabídka dostupných exemplářů nejnovějšího modelu.

Ford mezigeneračně zapracoval na největší bolesti předchozí verze. Aktuální Focus patří k nejprostornějším autům v kompaktní třídě a kombík se chlubí objemem zavazadlového prostoru až 635 litrů. Přitom se pořád výborně řídí, a nemusí jít hned o výbavu ST-Line se sportovním podvozkem. Známý motoristický novinář Martin Vaculík ze Světa motorů dokonce o Focusu mluví jako o autě, „které by si sám koupil“. Mimochodem, u nás na Carvago.com můžete vybírat z více než 7000 nových i ojetých Fordů Focus Mk IV.

Ojetý Ford Focus IV: Motory, výbava, spolehlivost

  • Kromě standardních stupňů výbavy narazíte i na modely Active (zvýšený podvozek, „dobrodružný“ styling napodobující SUV) a ST-Line (snížený podvozek, sportovní vzhled; neplést se samostatným sportovním modelem Focus ST!).
  • Pozor na fleetová auta s chudou výbavou. Hledejte vozy, které mají alespoň parkovací senzory, palubní systém Sync s 8” obrazovkou a LED světlomety.
  • Když je řeč o světlech – někteří prodejci bohužel mylně uvádějí LED světla i u aut, která mají LED jen denní svícení a jinak svítí halogenovými parabolami. Opravdové LED světlomety Focusu sice sluší, ale jejich světelný výkon nijak slavný není. Ten nabídnou až nejvyšší adaptivní světlomety, na které ale narazíte vzácně.
  • Poměrně málo se vyskytuje také head-up displej, ortopedická sedadla a digitální přístrojovka. Naopak adaptivní tempomat s velmi dobře fungujícím adaptivním vedením v pruhu je docela běžný.
  • Pokud vás při otevírání dveří zarazí podivný mechanický zvuk, nejde o uvolněné součástky. Všimněte si, že ze dveří se vysouvají plastové lišty, které chrání hranu vašich dveří i lak sousedního vozu. Proč tohle nemají všechna auta?!
  • Zatímco v předchozí generaci platilo, že Focus jedině s manuálem, v té aktuální Ford nahradil katastrofálně nespolehlivý dvouspojkový Getrag spolehlivým osmistupňovým měničovým automatem.
  • Benzinové motory EcoBoost mají historicky špatnou pověst, ty ve Focusu ale mají s předchůdci společné jen jméno a zatím se ukazují jako spolehlivé. Ani z dieselů nemusíte mít vyloženě strach, prohlídka zkušeným mechanikem se ale v jejich případě rozhodně vyplatí.
  • Pro majitele má Ford připravenou aplikaci FordPass, přes kterou můžete na dálku nejen zkontrolovat hladinu paliva, životnost oleje nebo tlak v pneumatikách, ale i odemknout a zamknout a v případě automatu dokonce i nastartovat. K čemu to je? Pokud parkujete venku, můžete přijít už do vyhřátého nebo naopak vychlazeného auta.

Když si vyberete svůj vysněný Ford Focus u nás na Carvago.com, vyšleme k němu mechanika, který provede podrobnou kontrolu CarAudit a pošle vám detailní zprávu o stavu vozu. Budete-li s výsledkem spokojeni a vůz od nás objednáte, vyřídíme všechno potřebné od výkupu přes dovoz do země až po přihlášení do evidence vozidel. Vy se už jen můžete těšit, až vám auto přistavíme přímo před dům.

Sdílet článek:
Condividi l’articolo:
Zdieľať článok:

Podobné články Articoli simili: Podobné články:

Kdysi oblíbená kategorie velkých sedmimístných MPV prakticky přestala existovat. Kdo chce dnes auto s místem nejen pro početnou rodinu, ale i pro její vybavení třeba na týdenní dovolenou, nemá…
Jaro je konečně tady se vší parádou a možná i vy uvažujete o cenově dostupném autě se stahovací střechou. Co byste řekli třeba na stylový Volkswagen Beetle Cabrio? Na…
Chcete SUV s trojcípou hvězdou na masce, ale na velikosti vám zase tolik nezáleží? Pak by se vám mohl líbit Mercedes-Benz GLA. Je to nejmenší SUV značky a technicky…