Vybíráme z nabídky: BMW řady 5 G30/G31

Foto: BMW

Není moc modelů, jejichž název by měl takový zvuk jako „pětkové BMW“. Jeho popularita neslábne ani v éře SUV – řada 5 je hned po trojce nejprodávanějším ojetým BMW. 

Bavorská kombinace pohodlí, prestiže a suverénního chování v zatáčkách oslovuje náročné zákazníky už půl století. Do dnešního výběru jsme ale zařadili vozy ze sedmé generace, kterou BMW označuje kódem G30, respektive G31 v případě kombi. Nástupnická generace s označením G60 byla už představena, ale v době přípravy tohoto textu se teprve začínala prodávat s tím, že první vozy budou zákazníkům dodány v říjnu 2023.

Na Carvago.com můžete vybírat z více než 8000 ojetých BMW 5, z nichž asi 250 připadá na vrcholnou sportovní variantu M5.

Ojeté BMW 5 G30/G31: Motory, výbava, spolehlivost

  • Dojem z jízdy výrazně závisí na zvolené specifikaci. Zatímco vozy na standardním podvozku jsou především pohodlnými kočáry s měkkými silentbloky a pomalým převodem řízení, M-paket a další volitelná výbava udělají ze stejného základu auto s výrazně sportovním projevem – ovšem za cenu zhoršeného komfortu na špatných silnicích. Ujasněte si tedy předem své priority.
  • Vozy s M-paketem si lépe drží cenu – zejména proto, že lépe vypadají. 
  • Velmi žádaná jsou také „komfortní“ sedadla s všestrannými možnostmi nastavení včetně samostatného seřizování sklonu horní poloviny opěradla. Bývají kombinovaná s masážní funkcí a odvětráváním. 
  • Luxusní výbava ale není u pětkových BMW samozřejmostí. Na trhu je velké množství relativně skromně vybavených aut, zejména těch se základními čtyřválcovými motory. 
  • Mechanici Carvago se při prohlídkách pětkových BMW mimo jiné zaměřují obzvlášť důkladně na funkčnost filtru pevných částic, EGR ventilu a aktivních klapek regulujících přívod vzduchu k chladiči. U benzinových i naftových motorů má sání sklon zanášet se karbonem.
  • Pečlivá kontrola se vyplatí i u pohonu všech kol xDrive, který je notoricky citlivý na správnou velikost kol.
  • Pozor na vibrace v řízení. Nenechte se uchlácholit tvrzením prodejce, že stačí vyměnit pneumatiky. Ve skutečnosti nemusí trvale pomoct ani výměna celé řady (drahých) dílů podvozku. Od takových aut raději ruce pryč.
  • Pokud chcete mít do budoucna klid, doporučujeme u vozů s vyšším nájezdem nechat hned po koupi vyměnit oleje v převodovce i diferenciálu.
  • Zajímavou alternativou k vrcholné variantě M5 je M550i. Reálně není o mnoho pomalejší a jeho dvojitě přeplňovaný osmiválec 4,4 l je mnohem spolehlivější než před deseti lety, kdy trpěl katastrofálními závadami kvůli přehřívání. Jenom je trochu škoda, že BMW tento model nikdy nenabídlo v provedení Touring (kombi).
  • Při faceliftu na podzim 2020 dostalo BMW G30/G31 nové hranaté světlomety, které vypadají mnohem moderněji, a nový palubní systém s podporou dálkových aktualizací, díky nimiž se průběžně vylepšuje a získává nové funkce.

Když si vyberete vysněné BMW 5 u nás na Carvago.com, vyšleme k němu mechanika, který provede detailní kontrolu CarAudit a pošle vám podrobnou zprávu o jeho stavu včetně fotografií. Budete-li s výsledkem spokojeni a rozhodnete se vůz koupit, vyřídíme všechno potřebné od výkupu přes dovoz do země až po přihlášení do evidence vozidel. Vy se jen můžete těšit, až vám auto přistavíme přímo před dům.

 

Sdílet článek:
Condividi l’articolo:
Zdieľať článok:

Podobné články Articoli simili: Podobné články: Artikuj të ngjashëm:

Říká se, že co je hezké, nebývá praktické – ale může to platit i naopak. Hranatá krabice od Volkswagenu by žádnou soutěž automobilové elegance nevyhrála, ale na trhu ojetin…
Chcete úsporné rodinné auto, do kterého jen lejete benzín a nic neřešíte? S Corollou nešlápnete vedle. Bestseller Toyoty s hybridním pohonem se ve své už dvanácté generaci ukazuje jako…
Nejnovější generace nejmenšího SUV značky BMW je vlastně ještě pořád novinkou – prodávat se začala teprve na sklonku roku 2022. Zásadní technické změny nepřinesla, díky ostře řezanému designu a…